301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Nisan 2016 - Perşembe 00:51 Bu haber 3648 kez okundu
 
MÜNİH’TE TÜRK EZGİLERİ BÜYÜLEDİ
Münih Müzik Yüksekokulu'nda doktora öğrencisi olan Sezgin İnceel ve piyanist Maharani Chakrabarti geleneksel Türk ezgilerinden eserlerin yer aldığı konserde dinleyicileri büyüledi
Kültür - Sanat Haberi


Hochschule Für Musik Und Theater München’de gerçekleştirilen “Gemiler Giresun’a” adlı konserde geleneksel  Türk  eserleri piyano ve şan için düzenlenen modern yorumları ile sahnelendi.

Konserde “Uzun ince bir yoldayım”, “Çökertme”, “Karahisar kalesi”, “Üsküdar’a giderirken” gibi birbirinden güzel geleneksel şarkılardan seçkiler sunulurken, söylenen  şarkıların hikayeleri Almanca olarak anlatıldı. Konser sonunda ikili izleyicilerden büyük alkış aldı.

Konseri dinleyenler Münihin Sesi’ne yaptıkları açıklamalarda çok enteresan ve güzel bir akşam yaşadıklarını belirtirken bu tip kaliteli etkinliklerin devam etmesini istediler.

Görüşlerini aldığımız dinleyicilerden Berkant Köprülügil; “Çok harikaydı, böyle şeyleri buralarda daha sık görmek istiyoruz. Buraya büyük beklentilerle gelmemiştim. Çok büyük bir sürpriz yaşadım. Fevkalade bir akşam geçirdik” dedi.  

Hilal Coşkunırmak ise ; “Çok beğendim. Mükemmel bir fırsattı. Keşke böyle organizasyonlar daha fazla olsa. Özlediğimiz müzikleri, özlediğimiz tınıları duymak harikaydı. Bu tip etkinliklerin daha fazla olmasını bekliyorum” dedi.

Doktora öğrencisi Sezgin İnceel Münih'in Sesi'ne yaptığı açıklamada; “Bu bizim uzun süredir hazırladığımız bir proje. İlk ayağını geçtiğimiz Eylül ayında daha özel ve küçük bir konserde yapmıştık. Bu seferki herkese açık oldu. Katılım oldukça fazlaydı o nedenle çok mutluyum. Çeşitli yörelerden şarkılar seçtik, bu şarkıların birbirleri ile olan zıtlıklarını ve benzerliklerini göstermeye çalıştık. Umarım dinleyiciler de güzel bir akşam geçirmişlerdir. Bunun haricinde değişik projeler üzerinde de çalışıyoruz.  Maharani Chakrabarti ile İngilizce parçaları yorumlayacağımız bir projemiz daha olacak. Benim kendi yaptığım şarkılar var onlar üzerinde de çalışıyoruz. Ben burada doktora öğrencisiyim o nedenle eğitim projelerim var. Münih’e beş buçuk sene önce geldim. Buraya bursla geldim ve bir sene öğretmen olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye geri dönmeyi planlıyordum. Doktoraya başladıktan sonra burada kaldım” dedi.

Deniz GEZGİNCİ

Munihinsesi.com / özel

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı