Haber Detayı
10 Eylül 2016 - Cumartesi 13:22 Bu haber 1174 kez okundu
 
AIDSLİLER İÇİN KOŞACAKLAR
Münchner Aids-Hilfe e.V. tarafından 11 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek koşunun geliri Aidslilerin tedavisinde kullanılacak.
Etkinlik Haberi


Münih Aidslililere Yardım Derneği tarafından "Run For Life" (Yaşam için koş) parolası ile gerçekleştirilecek olan koşu yarışmasına yaklaşık 1500 kişinin katılması beklniyor. Belediye Başkanı Dieter Reiter'in de desteklediği etkinlik Parkplatz/Terrasse des Haus der Kunst - Prinzregentenstr. 1 adresinde saat 12.00'de başlayacak.

Günün ilk koşusunu saat 13.15'te çocuklar gerçekleştirecek. Koşular yetişkinler için 5,5 kilometre ve 10 kilometre olmak üzere iki etaptan oluşacak. 10 kilometre koşusu saat 14.00'te, 5,5 kilometre koşusu ise saat 14.15'te başlayacak.

Kazananlara ödülleri 15.00 - 16.30 saatleri arasında verilecek. Koşulara katılmak için yarışçıların 20 Euro ödemesi gerekiyor. Toplanan paralar HIV virüsü taşıyan Aidsli hastaların tedavisinde kullanılacak.

Dernek yetkililerinden etkinlikle ilgili yapılan açıklamada; "Bu yılki koşu etkinliğimiz ile daha fazla kişiye ulaşmak istiyoruz. Toplumun çeşitliliğini vurgulamak ve AIDS konusuna dikkat çekmek istiyoruz. Yarıştan elde edilecek gelir ile hoşgörüsüzlük ve homofobiye karşı katkıda bulunmak istiyoruz. Etkinlikten elde edilecek tüm gelir Münih Aidslilere Yardım Derneği'ne bağış olarak bırakılacak. Amacımız HIV virüsü taşıyan hastaların işgücü piyasasına yeniden entegrasyonun sağlanması ve hastalığı nedeni ile süreli olarak işsiz kalanlara bir nebze de olsa yardım eli uzatmak" açıklaması yapıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı