301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Kasım 2020 - Salı 07:47 Bu haber 387 kez okundu
 
BEN SENDEN SONRA EKSİĞİM
Münihin Sesi olarak yüce önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, şair, yazar, kelime ustası Sunay Akın’ın bu güzel hikâyesi eşliğinde sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.
Yaşam Haberi


Münihin Sesi olarak yüce önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü,  şair, yazar, kelime ustası Sunay Akın’ın bu güzel hikâyesi eşliğinde sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.

 

Mustafa Kemal’in naaşı… Ve Atatürk, İstanbul‘dan ayrılıyor, Ankara‘ya götürülecek. İnsanlar üzüntülü, hüzün var her yerde…Karaköy’den geçerken birdenbire, ‘Çıt’ diye bir ses.. Çıt! Çıt! Çıt! Aa! Gökyüzünden düğme yağdı biliyor musunuz? Düğme yağdı gökyüzünden! Atatürk’ün o bayrağa sarılı tabutuna düğme yağdı. Rengarenk düğmeler!

 

Çıt!Çıt! Düğme yağıyor! Herkes yukarı baktı! O caddedeki dükkanlardan, bürolarda Türkiye Cumhuriyeti’nin Yahudi vatandaşları var (pencerelerde)…

 

“Atların çektiği top arabasında Mustafa Kemal Atatürk’ün tabutu ve üstüne rengarenk düğmeler yağıyor…”

 

Ve Yahudi kardeşlerimiz, ülkenin Yahudi vatandaşları; liderlerini, bu güzel insanı kendi (matem) geleneklerine göre ‘gömleklerinin ceketlerinin düğmelerini kopararak’ uğurluyorlar..Nasıl bir görüntü, atların çektiği top arabasında Mustafa Kemal Atatürk’ün tabutu ve üstüne rengarenk düğmeler yağıyor, pencerede gözü yaşlı insanlar…

 

Gömleklerin, ceketlerin düğmeleri kopartılarak uğurlama ne demekmiş biliyor musunuz? Ben senden sonra eksiğim…

 

Mustafa Kemal Atatürk’ü bedenen kaybettik ama fikirleri hâlâ bizimle yaşıyor!

 

MÜNİHİN SESİ

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BEN, SENDEN, SONRA, EKSİĞİM,
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı