Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
01 Kasım 2016 - Salı 07:40 Bu haber 1409 kez okundu
 
BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ
Münih’in 37 yıllık derneği “Türkiyem Folklor Derneği” 2016-2017 çalışma sezonunu bir şölenle açtı.
Yaşam Haberi


Etkinliğin açılışında konuşan kurucu onursal başkan İsmet Şen “Biz büyük bir aileyiz” dedi. 

Bavyera'nın en eski Türk kültür derneklerinden sayılan “Türkiyem Folklor Kültür ve Spor Derneği” 2016-2017 çalışma sezonunu bir şölenle açtı. Derneğin 1979 yılında birkaç üniversite öğrencisi olarak kurduklarını hatırlatan onursal başkan İsmet Şen “Adımız Türkiye, bizim ülkemiz, bizim Türkiye’miz, başka Türkiye yok. Üç şeyin yedeği olmaz: canın, ananı ve vatanın” dedi.

BAŞKAN DİLEK DUMAN

Açılışa, başta Münih Başkonsolosluğu’nu temsilen Ticaret Ataşesi İsmet Salihoğlu olmak üzere çok sayıda Türk STK temsilcisi ve Ihlara Belediye Başkanı İsmail Yılmaz da katıldı. Dernek başkanı Dilek Duman konuklarla tek tek yakından ilgilendi.  Konuklara, başkan Duman’ın yanı sıra Adem Komar, Şenol Çabuk, Nevzat Dilek, Samet Komar, Ayşe Okutucu ve Fatih Komar’dan oluşan yönetim kurulu üyeleri tanıtıldı.

GENÇLER OYNADI, ANNE BABALAR GURURLANDI

Eski başkan Alaaddin Yücearda yaptığı konuşmada anne babaları çocuklarını bu tür sosyal etkinliklere aktif katılmalarını desteklemeye çağırdı. Derneğin, Ege, Karadeniz ve Kafkas folklor ekiplerindeki gençler sahnede tüm maharetlerini gösterirken, anne babalar gururlandı. “Çayda Çıra” ile başlayıp Ege yöresi halk oyunlarıyla sona eren açılış şölenine katılanlar da danslara eşlik ederek unutulmaz bir gün yaşadılar.

Ahmet İNCEL / MÜNİH

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı