Haber Detayı
10 Aralık 2016 - Cumartesi 13:13 Bu haber 2888 kez okundu
 
BTMK’den ATAŞEYE VEDA DAVETİ
Bavyera Türk Medya Kulübü (BTMK), Münih'te 4 yıllık görev süresi biten Ticaret Ataşesi İsmet Salihoğlu'nun onuruna veda daveti verdi.
Yaşam Haberi


Geçtiğimiz günlerde kurulan, Bavyera Türk Gazeteciler Kulübü'nün (BTMK) kurucu üyeleri, Adnan Tokuç, Ahmet İncel, Esin Tekige, Rahmi Turan ve Yalçın Şensöz Münih'te görev süresi biten Ticaret Ataşesi İsmet Salihoğlu'nun onuruna Karadenizliler Derneği'nin lokalinde bir veda yemeği verdi. Veda yemeğine BTKM üyelerinin yanı sıra, Münih Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski ataşesi Hüseyin Bağceci, DİTİB Mehmet Akif Camisi Onursal Başkanı Sezai Toka,  Trabzon Karadeniz Kültür ve Dayanışma Derneği'nin Başkanı Süleyman Aydın ve Türkiyem Folklor Derneği Eski Başkanı Güngör Çalık yemekte hazır bulundular.

 

BTMK’İ ANLATTILAR

BTMK adına söz alan gazeteciler Ahmet İncel, Esin Tekige ve Rahmi Turan Ticaret Ataşesi İsmet Salihoğlu ile 4 yıl boyunca uyum içinde çalıştıklarını ve bundan dolayı kendisine teşekkür ederek, Ankara'daki yeni görev yeri olan Ekonomi Bakanlığı'nda başarılar dilediler. Kurucu üye konuşmacılar ateşeye BTMK’nin kuruluş amacı ve hedefleri hakkında bilgi verdiler.

 

ATAŞE TEŞEKKÜR ETTİ

Veda yemeğinde bir konuşma yapan İsmet Salihoğlu, BTKM’in kurulmasını oldukça isabetli bir karar olarak nitelendirirken “ataşeliğim döneminde göstermiş olduğunuz yakın işbirliği ve destekleriniz için çok teşekkür eder, sizlerle çalışmaktan onur duyduğumu belirtmek isterim. Her meslek grubunda olduğu gibi Münih’teki medya mensuplarına örgütlenmeye gitmesi çok sevidiricidir, çok isabetli bir karardır. Bu oluşumun kurulmasında öncülük edenleri kutluyorum. Kurumsal olarak her alanda daha etkili olacağınızı düşünüyorum” dedi.  Salihoğlu’nun T.C. Münih Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliğindeki dört yılık görevi 30 Kasım 2016 tarihinde sona erecek ve T.C. Ekonomi Bakanlığında göreve başlamak üzere Ankara’ya dönecek.

Ahmet İNCEL / MÜNİH


Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı