Haber Detayı
12 Temmuz 2016 - Salı 12:26 Bu haber 2714 kez okundu
 
CAN’IN RÜYASI GERÇEK OLDU
AKA EULE Çocuk tiyatrosu tarafından önceki gün sahneye konulan Can’ın Rüyası adlı çocuk oyunu izleyenlerden tam not aldı.
Kültür - Sanat Haberi


Bu yıl ikinci oyun ile ailelerinin karşısına çıkan Eule’li çocuklar Murat Sarı'nın yazdığı ve İbrahim Bozkurt'un yönettiği 'Can'ın Rüyası' adlı tek perdelik oyunu sergiledi.  Hayali kahramanların çocuklar üzerindeki etkisini konu alan oyunda çocuklar Türkçeleri ve oyunculuk performansı ile alkışlandı.

Gecenin sunuculuğunu Müzisyen ve Oyuncu Gani Arıkan gerçekleştirdi.  Gani Arıkan aylardır çocukları yetiştiren tiyatro hocası İbrahim Bozkurt’u sahneye çağırdığında Bozkurt ailelerden büyük alkış aldı.

Çocuklardan daha fazla heyecanlı olduğunu belirten İbrahim Bozkurt yaptığı konuşmasında tiyatronun çocukların gelişiminde ki faydasına değinirken; “Çocukların sosyal iletişiminin daha fazla gelişmesine inandığımız için  bu tiyatroyu gerçekleştirdik. Yaklaşık yedi aydır bu oyun için çalıştık. Çocuklar bu akşam bana da sahnede çok sürpriz yaptılar. Provalarda görmediğim mimik ve hareketleri kendilerinden gördüm. Bu beni çok mutlu etti. Onları ne kadar tebrik etsem azdır” dedi.  

İbrahim Bozkurt’un konuşmasının ardından çocuklara sertifikaları ve Oscar ödülü verildi. Gecenin düzenlenmesinde büyük emeği olan Bahar Yalçın çocuklara ödüllerini dağıttı. Çocuklar kendileri üzerinde büyük emekleri bulunan tiyatro hocası İbrahim Bozkurt’a sahnede teşekkür etti. Ödül töreninin ardından çocuklar hep birlikte Şener Aslan’ın müziği eşliğinde şarkılar söyledi.

Tiyatro gösteriminin ardından sahne Elvan Çocuk Halk Oyunları Topluluğu’nun oldu. Çocuklar Türk Halk oyunlarından seçkiler sundu.

Çocukların ardından sahne sırası yetişkinlerdeydi. Impro Ala Turka grubu doğaçlama tiyatrosundan örnekler sundu. Grup Bulut müzikleri ile geceye renk kattı.

Gecenin sonunda Gani Arıkan ve Erkan Kaban sahne aldı. Udi Gani Arıkan’ın udu kafasının üzerinde çalması izleyenleri büyüledi.

Deniz GEZGİNCİ
munihinsesi.com / özel

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı