Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
17 Temmuz 2018 - Salı 08:43 Bu haber 994 kez okundu
 
CELAL ÖZCAN’DAN BİR MERKEL HİKAYESİ
Hürriyet Berlin temsilcisi gazeteci yazar Celal Özcan yeni kitabı ‘Savaşı Sabreden kazanır ’Şansölye Merkel’in Hikayesi ve Türkiye İlişkileri adlı kitabının tanıtımını Münih Goethe Otel’de yaptı
Kültür - Sanat Haberi


Münih Goethe caddesi 18 ‘de bulunan Goethe Otel’de gerçekleştirilen kitap tanıtım etkinliğine çok sayıda kitapsever katıldı.

 

Deneyimli gazeteci yazar Celal Özcan, ’Savaşı Sabreden Kazanır’ Şansölye Merkel’in Hikayesi ve Türkiye İlişkileri adlı kitabının tanıtımında ‘’Dünyanın En Güçlü Kadını ’’Şansölye Angela Merkel’in yükselişini anlatırken ’İkiye bölünmüş Almanya’nın batısında doğdu. Daha kundaktayken ailesiyle Doğu Almanya’ya göç etmek zorunda kaldı. Berlin Duvarı’nın doğu yakasında büyüdü. Duvarın yıkılmasıyla hayatı bir anda değişti. Hemen politikaya atılmaya karar verdi. Erkek hegemonyasındaki siyaset dünyasında bir kadın olarak hızla kariyer basamaklarını tırmandı. Bir yıl sonra bakan, 11 yıl sonra parti genel başkanı, 15 yıl sonra birleşmiş Almanya’nın şansölyesi oldu. Hızla yükselen siyasi kariyeri, ‘’Arkasında bazı gizli güçler var’’ spekülasyonlarına yol açtı. Ama o 12 yılı aşkın bir süredir halen başbakan.’

 

Deneyimli gazeteci yazar Celal Özcan, ‘Savaşı Sabreden Kazanır’ adlı kitabından alıntılar yaparak, ‘’çok özel bağlarla birbirine bağlı Almanya-Türkiye arasındaki ilişkileri mercek altına aldım’’ dedi.

 

Gazeteci yazar Celal Özcan kimdir?

 

Gazeteci yazar Celal Özcan 1954 yılında Turhal’da doğdu. Orta ve lise eğitiminden sonra Almanya Münih Ludwig Maximilian Üniversitesinde Siyasal Bilimler, Gazetecilik ve Sosyoloji bölümlerini bitirdi. Mastır tezini’’ Türkiye’nin Batılaşması’’ üzerine yazdı. Alman gazetelerinde ve Türkçe yayın yapan Köln Radyosu’nda serbest çalıştı. Süddeutsche Zeitung gazetesinde Almanya üzerine köşe yazıları yazdı. Hürriyet gazetesi Berlin temsilcisi olarak görev yapan Celal Özcan, Almanca ve Türkçe iki dilli, Türkçe Okuma Kitabı, kısa öykülerle Türkiye’yi anlatan Hoş Geldin, Türk Atasözleri, Nasreddin Hoca’dan En İyi Fıkralar kitaplarının da yazarıdır.

Tevfik ŞENDÖL/Münih

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: CELAL, ÖZCAN’DAN, BİR, MERKEL, HİKAYESİ, ,
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı