301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Haziran 2016 - Çarşamba 12:38 Bu haber 970 kez okundu
 
DTF TÜRK ASILLI ALMAN PARLAMENTERLERE SAHİP ÇIKTI
DTF, Türk asıllı Alman Parlamenterlere sahip çıktı
Yaşam Haberi


Almanya parlamentosunda ermeni soykırımının kabulü ile ilgili tasarıya evet oyu kullandıkları için tepkilerle karşılaşan Türk asıllı Alman Parlamenterlere Alman-Türk Dostluk Federasyonu (DTF) sahip çıktı. 

Almanya parlamentosunda Ermeni soykırımının kabulü ile ilgili tasarıya evet oyu kullandıkları için tepkilerle karşılaşan Türk asıllı Alman Parlamenterlere Alman-Türk Dostluk Federasyonu (DTF) sahip çıktı. İstanbul’da iki gün süren çalıştay sonrası bir açıklama yapan DTF Genel Başkanı Cihan Sendan “ Şahıslar geçicidir, devletler ve ilişkileri ise bakidir” dedi.

Sendan açıklamasında  “Türk asıllı Alman Parlamenterlerin mahsus kaldıkları hakaretlerin haddini bilmezliğe ulaştığı bu süreçte, DTF Genel Başkanı olarak sessiz kalmamın mümkün olamayacağı bir dereceye ulaştığını üzülerek vurgulamak zorundayım. Kanlarının bozukluğundan PKK yandaşlığına kadar uzanan hakaret yoluna, dur demek her dünya vatandaşının görevidir. Kanı bozuklukla itham edilen parlamenterlerin her biri Federal Almanya vatandaşı olmakla beraber görevlerine başlarken ettikleri yemin, Federal Alman Anayasası üzerinedir. Yani bu parlamenterler Ankara’nın Berlin daimi temsilcileri değillerdir. Asıl bunun aksi onursuzluk olur. Düşünün ki Ankara da meclis te Ermeni asıllı bir milletvekili Erivan odaklı kararlara imza atsın! Sonuçlarını düşünmek bile istemiyorum. Sırf çifte vatandaş olduğu için Vatan hanini yerine konulan Başbakanlar gördük biz ülkemizde. O şereflerine dil uzatılan insanlar demokrasi kuralları çerçevesinde bir karar vermiş bulunmaktalar, beğeniriz, beğenmeyiz ama hakaret etme hakkımız yoktur, bütün etik değerleri ezip geçen bir halk haline ne zaman geldik biz?”

TERÖRE DESTEK SUÇLAMASI

“O insanlar hırsızlık yapmadı, evlatlarını iş adamlarının verdikleri burslarla okutmadılar, ihaleye fesat karıştırmadılar, vatandaşlarını yumruklamadılar, küfretmediler, her gün yeni bir yalan konuşmadılar, evlerin de milyonlarca Euro saklamadılar, devletin paralarını kendi menfaatlerine harcamadılar, harcadıkları benzin parasının dahi hesabını verebildiler, terör örgütüyle pazarlıklar yapmadılar, silah vermediler insanlık suçu işlemediler, peki ne zaman kanları bozuldu? Hiçbir yaptırım gücü olmayan aptalca bir tasarıya imza atarak, peki bu yukarıda saydığım suçlardan daha büyük bir suç mu? Tabii ki hayır!

MESUT ÖZİL ÖRNEĞİ

“Şahsi görüşüm şudur ki keşke en azından çekimser kalsa idiler. Mesut Özil, Türkiye’ye gol attığın da sevinmemişti, ama işini yapmış ait olduğu yeri göstermiş fakat gönül bağı ile bağlı olduğu ülkeyi de rencide etmemişti, ve her iki taraftan da saygı toplamıştı. O parlamenter arkadaşlara en iyi sözü Türk asıllı seçmen verecektir Bundan fazlası gereksiz, haksız ve etik dışıdır.

ALMAN TURİSTLERİ VAZGEÇİRTMEYELİM

“Federal Almanya yurttaşı Türk asıllı parlamenterlere saldırıları

bırakıp Ermeni konusuna eğilmenin zamanı gelmiştir, PKK ile aynı masaya oturma kabiliyetini gösterenler pek tabii Ermenistan’la da aynı masaya oturabilir ve sorunu kökünden çözebilir. Kral çıplaksa suç Krala çıplak diyen çocuğun değil Kralın’dır. Almanya da yaşayan insanlarımıza zarar verecek tüm açıklamalardan uzak durulmalıdır. Ülkemize gelen Alman turistleri vazgeçirtecek ve kıracak açıklamalardan uzak durulmalıdır. Federal Almanya Cumhuriyeti, Türkiye için Avrupa Birliği’nin tümünden çok daha önemlidir. Türkiye de Almanya’nın vazgeçilmez ortağıdır. Her ne olursa olsun hassasiyetleri dengeli tutmak ve söylemlerde etik değerleri önemsemek devlet yönetenlerin şahsi fikirlerinin çok önündedir. Şahıslar geçicidir, devletler ve ilişkileri ise bakidir”. 

Ahmet İNCEL / MÜNİH


Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı