Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
15 Mayıs 2016 - Pazar 18:34 Bu haber 1513 kez okundu
 
GEZİ OLAYLARINA FİLM GÖSTERİMLİ ANMA
Münih Rationaltheater'da düzenlenen Türkiye’de her şey yolunda etkinliği ile Gezi direnişinin üçüncü yılı anıldı.
Kültür - Sanat Haberi


“Türkiye'de Her şey Yolunda” sloganı ile gerçekleştirilen gösterimin sanatsal resim, film ve metinlerini Cem Czerwionke, Tuncay Acar ve Andrej Bagoutdinov hazırladı.

Açılış konuşmasını Tuncay Acar’ın  gerçekleştirdiği gösterime ilgi oldukça fazla oldu. Rational Tiyatro hınca hınç dolarken bazı konuklar gösteriyi  ayakta izlemek zorunda kaldı.

Kısa animasyon film gösteriminin ardından Sebahat Ünal Gezi süreci ile ilgili yazılan metinleri duygularını katarak izleyicilere aktardı. Gösteri sonunda gecede emeği olanlar sahneye çıkarken izleyenlerden büyük alkış aldı.  

Etkinliği Münihin Sesi’ne değerlendiren Tunca Acar “Westendwork sanatçı kollektifinde beraber gerçekleştirdiğimiz bir çalışma oldu. Cem Czerwionke’nin inisiyatifi üzerine bu akşamı düzenledik. Cem uzun zamandan beri Gezi olayları ve süreci ile ilgili çalışmalarda bulunuyordu. Bununla ilgili de bir video çalışması hazırladı. O video çalışmasını sergilemek için yanında bir de metin okunsa diye bizi davet etti. Ben ve Andrej Bagoutdinov birer tane metin yazdık. Sebahat Ünal’ı oyuncu olarak kazandık. O da bu akşam bizimle birlikte olup metinlerimizi okudu. Gösterilen ilgiden son derece memnunuz” dedi.

Deniz GEZGİNCİ
munihinsesi.com / özel

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı