Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
01 Mayıs 2016 - Pazar 00:22 Bu haber 551 kez okundu
 
GÜNAHSIZLARA ORTAK DUA
Münih STKM Kliniklerinde son altı ayda yaşamını yitiren bebekler için Ostfriedhof’ta (Doğu mezarlığı) ortaklaşa dualar yapıldı.
Yaşam Haberi


Değişik kiliselerin din temsilcilerinin yanı sıra Münih DİTİM Merkez Camisi Din Görevlisi Niyazi Yıldırım hocanın da katılımıyla Münih STKM Kliniklerinde son altı ayda yaşamını yitiren bebekler için Ostfriedhof’ta (Doğu mezarlığı) ortaklaşa dualar yapıldı. Kliniklerde erken doğum ve diğer nedenlerle yaşamını yitiren 500 gramdan daha hafif bebekler için düzenlenen ortak dua etkinliği, Staedtisches Klinikum München (STKM)' nin yaptırttığı özel kabrin başında yapıldı. Dualara, anne ve babalar da katıldı. Ortak dua öncesi STKM adına Dr. Dieter Weeder bir konuşma yaparak anne babalara sabır diledi. Ortak duaya Arapça ve Almanca dua okuyarak katılan  Niyazi Yıldırım’ın yanı sıra, Protestan kilisesini temsilen rahip Wolfgang Bomblies ve Peter Braun, Katolik Kilisesini temsilen Monika Hirschauer katıldı. Gabriele Mertesdorf törene duygulu şarkılarıyla renk katarken, bazı anne babalar ve bebek yakınları gözyaşlarına boğuldu. 

2006 yılında çıkan bir yasa gereği klinikler ailelerin bıraktıkları 500 gramın altındaki ölü bebekleri ailelerin izniyle kendileri gömüyor. Bebekler yer sıkıntısı nedeniyle yakılarak külleri gömüldüğü için maddi durumu iyi olan Müslüman aileler genelde bebeklerin cenaze işlemini kendileri yaptırıyorlar.

Ahmet İNCEL / MÜNİH


Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı