Haber Detayı
22 Haziran 2016 - Çarşamba 11:31 Bu haber 933 kez okundu
 
İFTAR’DA MÜLTECİ ÇOCUKLAR SEVİNDİRİLDİ
Augsburg Rumi Kültür Merkezi´nde mültecilere ifar çocuklarına oyuncak verildi.
Yaşam Haberi


Augsburg şehrinde faaliyet gösteren Rumi Kültür Merkezi üyeleri kendilerine en yakın mülteci yurduna giderek burada yaşayan vatandaşlara yönelik iftar yemeği organize etti.

Kamp yetkililerinden izin alarak burada yaşayan mültecileri dernek binasına getiren yetkililerin bu girişimi büyük beğeni topladı.

“Ülkelerinden zorla ve zorunlu olarak gönderilen bu vatandaşlara sahip çıkmak insanlık borcudur“ diyen dernek gönüllülerinden Mustafa Davarcı, “hafta sonunda üyelerimizin desteği ile bu kardeşlerimize kapılarımızı açtık. Mültecilerin çocuklarına yönelik özel oyuncaklar aldık. Evimize gelen misafirimiz gibi kendilerine ilgi ve alakayı gösterdik. Onlar da kendilerine gösterilen bu ilgide dolayı çok memnun oldular. Geç vakte kadar gitmek istemediler. Hatta bazıları geldikleri günden buyan ilk kez bu kadar lezzetli yemek yediklerini ifade ettiler“ dedi.

Iftar öncesi cocuklara oyuncak vererek sevindiren Rumi KültürMerkezi yetkilileri her Cuma-Cumartesi-Pazar halka açık iftar sofralarının kurulduğunu ve tüm vatandaşları davet ettiklerinide ifade ettiler.

Ahmet İNCEL / AUGSBURG

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı