Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Temmuz 2016 - Cumartesi 14:39 Bu haber 1140 kez okundu
 
İSTANBUL TERÖR KURBANLARI ANILDI
Münih'te “Üç Beş Kişi” sivil inisiyatifi, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki saldırısında ölenler için bir anma etkinliği düzenledi. Münih Başkonsolosluğu önünde ve Kadir gecesinde yapılan etkinlikte, terör kurbanları için dualar okundu.
Yaşam Haberi


Münih'te Üç Beş Kişi sivil inisiyatifi, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki  terör saldırısında ölenler için bir anma etkinliği düzenledi. Münih Başkonsolosluğu önünde ve Kadir gecesinde yapılan etkinlikte, terör kurbanları için dualar okundu.

Anma töreni kapsamında iftar için de bir çadır kuran Üç Beş Kişiüyeleri, hazırladıkları Türkçe ve Almanca plaketlerle terörü lanetlediler. Başkonsolosluk binası önüne ellerinde Türk bayrakları ile gelen katılımcılar, burada hazırlanan platform önünde toplandılar. Nejat Cansal’ın okuduğu dualar sonrası ölenler için fatiha okuyan katılımcılar, mumlar ve Türk bayraklarıyla süslenmiş platforma çiçekler bıraktılar. Cansal yaptığı konuşmada “bir insan öldüren tüm insanlığı öldürmüş, bir insan hayatını kurtaran da tüm insanlığı kurtarmış sayılır diyen dini mensuplarıyız. Dinimiz intiharı kesinlikle yasaklar ki bunlar din adına insanların canına kıyıp intihar ediyorlar” dedi. 

Etkinlikte konuşma yapan Üç Beş Kişi sivil inisiyatifi sözcüsü Levent Ekiz “bugün bu mübarek Kadir Gecesi’nde  katillere onlardan korkmadığımızı, ve onlara fırsat vermeyip kenetlendiğimiz göstermek için burada toplandık. Başkonsolosluğumuz önünde toplanmamızın nedeni ise, bu bina ve civarını vatan toprağı bildiğimizdendir. Şu an acı içerisinde olan vatanımıza daha yakın olup, oradaki acıları paylaşmak istediğimizden bu binanın önündeyiz” dedi. 

Katılımcılar dualar sonrası kendileri için hazırlanan iftar çadırında oruçlarını açarak, gecenin geç saatlerine kadar başkonsolosluk binası önünde kaldılar. Polisin yoğum güvenlik önlemleri aldığı etkinlikte hiçbir olay çıkmadı. 

Ahmet İNCEL / MÜNİH

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı