Haber Detayı
04 Temmuz 2016 - Pazartesi 22:00 Bu haber 1383 kez okundu
 
LANDSHUT’TA TERÖR LANETLENDİ
Münih kenti yakınlarındaki Landshut’ta düzenlenen “Teröre lanet” mitinginde tüm dernekler birleşerek ortak tavırla tüm terör örgütlerini lanetlediler.
Yaşam Haberi


Münih kenti yakınlarındaki Landshut’ta düzenlenen “Teröre lanet” mitinginde tüm dernekler birleşerek ortak tavırla PKK ve İŞİD gibi tüm terör örgütlerini lanetlediler. Kentin eski şehir semtindeki belediye binası önünde düzenlenen çok sayıda yurttaşımız katıldı. İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırısı ve diğer terör saldırılarını kınamak için düzenlenen mitinge, çok sayıda dernek ve kuruluş destek verdi.

DİTİB VE ALEVİ KÜLTÜR DERNEĞİ  DE DESTEK VERDİ

Landshut “Orient Kultur” derneğinin düzenlediği mitinge başta Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ve Alevi Kültür Derneği olmak üzere Türk Akademisyenler Bavyera Birliği (TAB), Landshut Türk-Alman Okul Aile Birliği, SÖDEM, Landshut Uyum Meclisi, Selam Derneği, Voice of Africa gibi öçok ayıda dernek v kuruluş destek verdi.

TERÖRÜN DİNİ YOKTUR

Mitingde  “Orient Kultur” derneğinden ve Uyum Meclisi Üyesi Ahmet Kahraman Türkçe yaptığı konuşmada terörün dini olmadığını söylerken, insan olan herkesin teröre karşı ortak tavır alması gerektiğini vurguladı. Kahraman “İstanbul’da olsun, Ankara’da olsun, Halep’te, Bağdat’ta, Myanmar’da, Paris’te, Brüksel’de, Oslo’da, Boston’da, Orlando’da, Nijerya’da veya  Kenya'da, her nerede olursa olsun, insan hayatına değerlerini vermeyen bu alçak saldırıları şiddetle kınıyoruz” dedi. TAB Başkanı Sevim Kaya ise Almanca olarak yaptığı konuşmada terörün her türlüsünü kınadıklarını belirtirken “Terörün dini, milleti, ırkı yoktur" dedi.

KURBANLAR ANILDI

Türk Bayrakları ile mitinge katılan çoğu gençlerde oluşan katılımcılar, ellerinde “Terörizme karşı ele ele” ve “Terörün dini yoktur” gibi pankartlar taşıdılar. Kaldırıma konulan platformda başta İstanbul olmak üzere son günlerde terör saldırılarının hedefi olan kentlerin isimleri yazılı pankartlara kurbanlar için çiçekler konularak taziyeler bildirildi.   

Ahmet İNCEL / LANDSHUT

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı