Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
01 Haziran 2016 - Çarşamba 20:56 Bu haber 1003 kez okundu
 
MÜNİH’TE KONUT FİYATLARI İKİ KAT ARTTI
Bavyera eyaletinin başkenti Münih’te konut fiyatlarının yüksek olması bilinen bir gerçek iken, uzmanlar son on yılda fiyatlarının iki kat arttığını açıkladı
Yaşam Haberi


Bavyera eyaletinin başkenti Münih’te konut fiyatlarının yüksek olması bilinen bir şey iken, uzmanlar son on yılda fiyatlarının iki kat arttığını açıkladı. TZ gazetesinde yer alan bir habere göre, kentin Schwabing semtinde, konutların metrekare fiyatı 5 bin 300 Euro civarında. Hesaplamalara göre, Münihlilierin ortalama gelirleri 1995 yılından beri yüzde 42 arttı, konut fiyatları ise yüzde 106 artış gösterdi.

Sadece sonbahardan beri konut fiyatları yüzde 6 arttı. Alman Gayrimenkul Birliği’nden (IVD) Stephan Kippes, artışları korkunç olarak nitelendirdi. Kippes, yeni konut yapımının yeterli olmaması nedeniyle talebin artışına paralel fiyatların daha da artabileceği uyarısında bulundu.

Münih’te müstakil bir ev yapabilmek için gerekli olan arsanın fiyatı altı ay öncesine oranla yüzde 8,8 artış gösterirken, müstakil ev fiyatları yüzde 5,7 arttı. Bu artış yeni ikiz ev tekinde yüzde 4,9. Daire fiyatları ise yüzde 3, kullanılmış ikiz ev tekinde yüzde 2,7 olarak saptandı.

Augsburg’da dairelerin metre karesi ortalama 3 bin 750 Euro olarak belirlenirken, bu rakam Rosenheim’da 4 bin 40 ve Regensburg’ta 3 bin 600 Euro olarak hesaplandı.

Ahmet İNCEL / MÜNİH

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı