Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
06 Temmuz 2016 - Çarşamba 10:53 Bu haber 1554 kez okundu
 
MÜNİH’TE SON İFTARI KARADENİZLİLER VERDİ
Münih’te Ramazan ayının son iftarını Münih Trabzon-Karadeniz Kültür ve Dayanışma Derneği verdi.
Yaşam Haberi


Başkanı Süleyman Aydın tüm Münihliler'i 14-17 Temmuz tarihleri arasında Bad Wörishofen’da yapılacak Kadırga Şenlikleri’ne davet etti. 

Münih’te Ramazan ayının son iftarını Münih Trabzon-Karadeniz Kültür ve Dayanışma Derneği verdi. Başkanı Süleyman Aydın tüm Münihliler'i 14-17 Temmuz tarihleri arasında Bad Wörishofen’da yapılacak Kadırga Şenlikleri’ne davet etti. Dernek lokalindeki son iftara Türk STK temsilciler, banka yöneticileri, iş adamları ve basın mensupları katıldı.

 

MENÜYÜ FOLKLORCÜ KIZLAR HAZIRLADI

Dernek konukları, yönetimden Ayşe Şafak ve derneğin Almanya şampiyonu folklor ekibindeki kızları beraberce hazırlamış oldukları iftar menüsüyle ağırladı. Konuklar yemekleri büyük bir beğeni ile yerlerken, marifetli kızlara övgüler yağdırdılar. İftarda konuşma yapan başkan Süleyman Aydın “Güzel yurdumuzun güzel insanlarına burada selam ederim. Buruk bir Ramazan geçirdik. Şehitlerimizi minnetle anıyorum. Oğullarını sağ salim beklerken bayrağa sarılı tabutla gören anne babalara Allah sabır versin. Yüce yaradan vatanımızı bu bombalı saldırılardan korusun” dedi. İftar açma duasını da yapan başkan “dargın olduklarınız varsa, lütfen mutlaka büyük küçük demeden arayın, barışın” dedi.

Başkan Aydın, Karadenizli olsun olmasın tüm Münihli Türkleri Alman dostlarıyla birlikte 14-17 Temmuz tarihleri arasında Bad Wörishofen’da yapılacak Kadırga Şenlikleri’ne davet etmeyi de ihmal etmedi.   

Ahmet İNCEL / MÜNİH

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı