Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
29 Ekim 2016 - Cumartesi 12:38 Bu haber 2113 kez okundu
 
MÜNİH SARAYINDA CUMHURİYET KUTLAMASI
Cumhuriyet Bayramı Münih’te Nymphenburg Sarayı'nda düzenlenen resepsiyon ile kutlandı.
Yaşam Haberi


TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin 93'inci kuruluş yıl dönümü Almanya'nın Münih kentinde, Nymphenburg Sarayı'nda düzenlenen resepsiyon ile kutlandı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Türkiye'nin Münih Başkonsolosluğu tarafından geniş katılımlı resepsiyon düzenlendi.

TUNCAY ÖZKAN DA KATILDI

Deniz Filizmen ve Kayrak Pınar'ın sunuculuk yaptığı resepsiyona,  CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da katıldı. İstiklal Marşı ve Alman Milli Marşı'nı çalmasıyla başlayan resepsiyonda Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın bayram mesajı okundu. Münih Başkonsolosu Mesut Koç konuşmasını Türkçe ve Almanca yaptı. Koç konuşmasında, 15 Temmuz darbe girişimini Türk halkının önlediğini söyledi. Başkonsolos Koç, şöyle dedi: " İktidar partisi ve muhalefet partileri darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tam destek verdiklerini gösterdiler. Bugün hükumetimiz PKK, FETO ve İŞİD gibi terör örgütlerine karşı kararlı mücadelesini sürdürmektedir. Öte yandan da savaştan kaçan tüm mültecilere de kucak açmaktadır“ dedi. Resepsiyonda Bavyera Hükumetinin temsilen konuşan Eğitimi Bakanlığı Müsteşarı Georg Eisenreich ise 15 Temmuz darbesini kınarken, „Türkiye’deki siyasal çekişmelerin Almanya topraklarına aktarılmasını istemiyoruz“ dedi.

BABA-KIZ’DAN MÜZİK ZİYAFETi

TRT sanatçısı Soner Özbilen kızı Aslı Özbilen ile birlikte sunduğu mini konserde, çoğu Atatürk’ün sevdiği eserlerden oluşan bir repertuvarla sahne aldı. Unutulmayan halk türkülerini seslendiren sanatçılar, konuklar  bol bol alkış aldılar. Sanatçılara ARMONİ-AHENK Türk Sanat Müziği Korosu sanatçıları eşlik etti. Küçük bir „Şehitler Fotoğraf Sergisi’nin de yer aldığı resepsiyonda konulara Türk yiyecek ve içecekleri sunuldu. 

Ahmet İNCEL / MÜNİH

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı