Haber Detayı
17 Eylül 2016 - Cumartesi 10:24 Bu haber 1398 kez okundu
 
MÜNİHLİ GAZETECİLER BAYRAMLAŞTI
Münih’te görev yapan Türk basın mensupları ARI dergisi redaksiyon binasında düzenlenen etkinlikte bayramlaştı.
Yaşam Haberi


Arı Dergisi'nin sahibi Esin Tekige'nin ev sahipliği yaptığı 'Bayramlaşma Etkinliği'ne Münih'te görev yapan gazetecilerin yanı sıra bazı STK temsilicileri de hazır bulundu.

Bayramlaşma etkinliğe; gazeteci Ahmet İncel, gazeteci Adnan Tokuç, gazeteci Zeki Genç, gazeteci Ufuk Erenoglu, gazeteci Ali Mercimek katıldı. Etkinlikte ayrıca FC Anadolu kulübü Başkanı Coşkun Belek, Rosenheim ve çevresi Ülkü Ocakları Başkanı Öztürk Süt, Karadeniz Trabzon Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Aydın, Karadeniz Trabzon Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Ayşe Safak, BATEYD üyesi, Şair Ressam Gönül Çesli ve ARI Dergisinin sahibi ve BATEYD Bavyera Türk Engellilere Yardım Derneği kurucu Başkanı Esin Tekige yer aldı.

Tekige, etkinlikte yaptığı konuşmada „Bayramlar, küskünlüklerin bitmesi, ve yapılan hataların af edilmesi için en güzel fırsatlardır. Biz de bugün Münih’te görev yapan Türk basın mensupları olarak yeni bir sayfa açıp, artık birlik ve beraberlik için çalışmak istiyoruz. Bu vesile ile meslektaşlarımız içerisindeki dayanışmayı artırmak hedefimiz olmalıdır“ dedi.

Gelen misafirlere lahmacun, börek ve tatlıların ikram edildiği bayramlaşma etkinliği, gayet samimi ve neşeli bir ortamda geçti. Kentteki son gelişmeleri içeren sohbetlerin yapıldığı etkinliğe katılan gazeteciler daha sık bir araya gelme kararı aldı. 

Ahmet İNCEL / MÜNİH


Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı