Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
26 Haziran 2018 - Salı 21:28 Bu haber 786 kez okundu
 
NECİP ŞAHİN: KAZANAN KALMALI KAYBEDEN GİTMELİ
HDF Münih Halk Derneği 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimini üyeleri ile birlikte takip etti. Halk Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Necip Şahin seçimi Münihin Sesi’ne değerlendirdi.
Siyaset Haberi


HDF Münih Halk Derneği geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimini Yabancı Veliler Derneği’nde üyeleri ile birlikte takip etti.

 

Gecenin geç saatlerine kadar heyecanın dorukta olduğu seçimlerde üyeler hep birlikte yemek yiyerek sıcağı sıcağına sonuçlar hakkında  değerlendirmelerde bulundu.

 

Halk Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Necip Şahin seçimin ardından Münih’in Sesi’ne özel bir açıklama yaptı. Seçimin kendileri için olumlu ve olumsuz taraflarının olduğunu belirten Şahin, öncelikle seçimin adil bir ortamda yapılmadığını vurguladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan devletin bütün imkanlarını kullanarak seçim propagandası yaparken diğer bir aday olan Selahattin Demirtaş’ın hapishaneden seçimi yönetmeye çalıştığını belirtti.

 

Necip Şahin; “Seçimin olumlu tarafı desteklediğimiz aday Muharrem İnce iktidar olmak için kıran kırana bir mücadele verdi. Tabii ki seçimler iktidar olmak için yapılır ancak beni düşündüren bir şey vardı ki benim yaşımda olanlar hatırlayacaklardır zamanında Süleyman Demirel,  Bülent Ecevit’in kucağına ateş bırakmıştı. Aynı ateş bu sefer Muharrem İnce’nin kucağına düşecekti” dedi.

 

Yaptığı açıklamada Cumhuriyet Halk Partisi’ni Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye karşı samimiyetsiz bulduğunu da belirten Şahin; “Milletvekillerinin belirlenmesinde CHP’yi samimiyetsiz bulduğumu açıkça söyleyebilirim. Eğer Muharrem İnce seçilmiş olsaydı, parti olarak kendisini ne kadar rahat bırakırlardı o konuda çok iyimser değilim” dedi.

 

Açıklamasında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştiren Necip Şahin; “Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada kendi koltuklarını düşünenleri kapının önüne koyarım gibi bir ifadede bulundu. Yanlışları eleştirdiği için Atatürk’ün partisinde kimse kimseyi kapının önüne koyamaz. Hiç kimse düşüncelerinden dolayı böyle bir haksızlığa uğratılamaz” dedi.  

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde değişimin şart olduğunu belirten Necip Şahin; “ Bu seçimde gördük ki CHP ile Muharrem İnce’nin oyları arasında özellikle Orta Anadolu’da büyük bir fark var. CHP yüzde 10 oy alırken Muharrem İnce yüzde 25 oy aldı. Bundan sonra kazanan kalmalı kaybeden gitmeli. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu  kaybetti Muharrem İnce kazandı” dedi.

 

Munihinsesi.com / özel

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: NECİP, ŞAHİN:, KAZANAN, KALMALI, KAYBEDEN, GİTMELİ,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı