Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
10 Temmuz 2018 - Salı 21:13 Bu haber 780 kez okundu
 
NSU DAVASI İÇİN BİRLİK OLALIM BİRLİKTE OLALIM
Almanya'da 8'i Türk 10 kişinin öldürüldüğü NSU cinayetleriyle ilgili davanın karar mahkemesi 11 Temmuz Çarşamba günü saat 07.00 itibari ile görülecek. Münih’te ki sivil toplum örgütleri mahkemede kurbanların ailelerini yalnız bırakmamaya hazırlanıyor.
Duyurular Haberi


Kısa adı NSU olan Nasyonal Sosyalist Yeraltı örgütü  13 yıl içinde 10 kişiyi öldürüp, iki bombalı saldırı ve 14 banka soygunu gerçekleştirmişti. Kurbanların çoğu Türk’tü. Münih Yüksek Eyalet Mahkemesi, beş yıldan fazla bir zamandır devam eden NSU davasıyla ilgili kararını yarın açıklayacak.

 

Nymphenburger Str.16 adresinde gerçekleştirilecek olan mahkeme öncesinde Münih’te pek çok sivil toplum örgütü ve dernek sosyal medyadan başlattıkları kampanyalar ile NSU cinayetlerine kurban gidenlerin ailelerinin yanında olacak.

 

Sivil toplum örgütü yöneticilerinden yapılan açıklamada; “Birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız olduğu şu günlerde, bir arada olmak, acılarımıza karşı dik bir duruş sergilemek zorundayız. Maalesef, ülkemizde de burada da gözyaşı ve sıkıntılarla boğuşmak durumundayız. Ama her ne olursa olsun bir arada olalım. Olmak zorundayız” ifadelerine yer verildi.

 munihinsesi.com / özel

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: NSU, DAVASI, İÇİN, BİRLİK, OLALIM, BİRLİKTE, OLALIM,
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı