Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
13 Kasım 2016 - Pazar 08:53 Bu haber 1754 kez okundu
 
NÜKHET KIVRAN YENİDEN ADAY
Münih Yabancılar Meclisi Başkanı Nühket Kıvran sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yeniden aday olacağını açıkladı.
Yaşam Haberi


Nükhet Kıvran, yeniden adaylığını açıkladığı metinde sert açıklamalarda da bulundu. Altı yıl önce seçimlere adaylığını koyduğunda kendisi hakkında bir sürü dedikodular üretildiğini belirten Kıvran'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle oluştu;

Değerli Arkadaşlar,

6 yıl geçti ve yine eski ismi ile Yabancılar Meclisi, mayıs 2016 tarihinden bu yana yeni ismi Göçmenler meclisi seçimleri kapıya dayandı. Ve yine Türk toplumu bu seçimlerden dolayı toz duman hale geldi. 6 yıl önce bu seçimlere adaylığımı koyduğumda hakkımda bir sürü dedikodular, propagandalar daha düne kadar canım cicim diyen insanlar, kuruluşlar önümü kesmek için utanmadan, sıkılmadan kurumlarında çocuklarımın hangi din eğitimi aldığına varıncaya kadar brifingler verdiler. Verdikleri bu brifingler sadece Türk toplumu ile sınırlı kalmadı, bu yaptıklarına birde uluslararası toplumu dahil ettiler. Atalarımızın bir sözü vardır "sen doğru dur egri belasını bulur" aynen de öyle oldu, biz doğru durduk onlar kazdıkları çukurlara kendileri düştüler.

6 yıl aradan sonra durum aynı, bu sefer 6 yıl önce bu görevi üstlenenler değil başka bir kurum devrede. Kendilerinden olmayan ve kendilerine biat etmeyen herkese ve her kuruma düşmanlık besleyen, bir nebze dahi olsa eleştiriye açık olmayan, daha düne kadar kendilerinin içiçe olduğu ve şimdilerde terör örgütü ilan ettikleri kurum ve kişiler ile insanları işbirliği içinde olduklarını iddia ederek, yıldırma politikası gütmektedirler. Yaptıkları en iyi şey korkutmak ve fişlemektir. Burda yine güzel bir atasözümüzü hatırlatmakta fayda var "keser döner sap döner"

Şu iyi biline: Yıllardır beni tanıyan ve benimle yolan çıkan tüm arkadaşlarım, benim marksist soldan geldiğimi ve şu anda sağlam bir Sosyal ve Demokrat olduğumu bilirler (bugüne kadar bunu her söyleşimde dile getirdim). Şahsıma ve çalışma arkadaşlarıma utanmadan daha düne kadar gerek gençlik çalışmaları olsun gerekse kurumsal olarak Münih´te nasıl işler yapabileceğini danışıp akıl ve fikir alanlar şu anda beni FETO´cü, PKK´lı vs. yaftalamaları içersindeler. Bunu yapanlara yazıklar olsun diyorum. Ahlak ve vicdanını kaybetmiş insanlardan herşey beklenir, bu baglamda Hodri Meydan diyorum, ahlaklı insanlarsanız çıkın ve yüzüme söyleyin, ama gördüğüm kadarı ile ahlak size hiç uğramamış.

6 yıl önce yola çıkarken bir tek dua ettik "Allahım sen bizim yüzümüzü kara çıkartacak işler bize nasip etme". Aynen bu yoldan ayrılmadık, çok şükür. Onlarca yıldır hem eğitim alanında, 6 yıldırda Yabancılar Meclisi üzerinden insanlara faydalı olmaya çalıştık. Yaptıklarımızı buradan yazmıyorum, nedenmi? Yardım ettiğimiz bir tek vatandaşımız adını andığımız için alınır kırılır diye.

Ben burdayım ve yine Göçmenler Meclisi secimlerine adaylığımı koyuyorum. Tüm bunları yaparken hiç kimseye iftira atmam, ahlaksızca arkasından konuşmam, çıkar gütmem, arkadaşlarımı dostlarımı arkadan vurmam ve kimseden korkmam (korkulacak tek makam Yaradan´ın makamıdır). Tüm amacım/amacımız bu topluma hizmet etmek, dertlerini derdimiz saymak ve birlik ve beraberliğini savunmaktır. 6 yıldır Başkanlığım süresince Münih´te yaşayan tüm milletlere aynı mesafede durdum, kurumumuzdan yardım isteyen bir tek kurumu ve vatandaşı geri çevirmedim. Bir tek vatandaşın bir tek kuruşuna dahi dokunmadım. Bundan dolayıdır ki alnım ak ve açıktır.

Yine hizmet etmeye, Münih´te yaşayan tüm insanların dertlerini derdimiz saymaya adayız. Benimle birlikte yola çıkmak isteyen pırıl pırıl adaylar var. Tüm bu arkadaşlarla yola çıkarken yine ilkemiz dürüstlüktür. Allah kimseyi ahlaksız ve vicdansız yapmasın. 
Saygılar.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı