Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
03 Mayıs 2016 - Salı 04:26 Bu haber 1443 kez okundu
 
ONLINE REKLAM HEDEFE GÖRE YATIRIMDIR
EXUV İşadamları Dernegi´nin Münih ve Augsburg şubeleri tarafından düzenlenen „“Dijital ve online reklamda başarılı olma teknikleri“ konulu seminer büyük ilgi gördü.
Eğitim Haberi


Offenbach şehrinde faaliyet gösterenTuwa Media Marketing Genel Müdürü Cengiz Bayram ve Adwer Marketing Müdürü Hasan Yilmaz´in beraber sunduğu seminere katılımın yüksek olması, online marketinge olan ilgi ve alakayı gösterdi.

 Firmaların yada kuruluşların kendilerini anlatma adına kullanadiklari yazılı basın olarak ifade edilen kartvizit, gazete, dergi ve broşürlerin yerini hızla dijital ve online datalar alması sektörde ciddi hareketlenmelere yol açtı. Başta Almanya gibi dünyanın birçok ülkesinde gazeler ve dergiler basılı ürünlerini artık dijital ortamlara taşımaya başladı. Trajlari dev basın kuruluşları kağıt baskılarda küçülmeye giderken dijital ürünleri satışa sunarak sektöre hızlı girmeye çalışıyor. Haber,reklam ve ilanlarında artık sanal aleme aktarıldığını söyleyen Tuwa Media Marketing Müdürü Cengiz Bayram, Google, Facebook, Twitter gibi en etkin ve yaygın sosyal medya iletişim alanlarında ciddi pazarların oluştuğunu, söyledi

 Daha geniş kitlelere anında reklamların ulaştırıldığını belirten Bayram, işverenlerin bu alanı doğru bir şekilde değerlendirebilmesi için danışmanlık hizmeti verdiklerini  söyledi.

 Bir firmaninin çöpe atılacak parası olmaması gerektiğini ifade eden Bayram, bazı firmaların reklam streteji hatası yaparak yanlış bir mecrada yanlış reklamlar verdiklerini ve adeta parasını çöpe attıklarını gördüklerini belirterek, „“Online reklamda hedefe göre yatırım yapılmaktadır. Hatta satışa dayalı reklam mecralarida vardır. Hedef kitlesini doğrudan işveren belirlediği için ürününüzü doğru bir alanda doğru mecrada değerlendirmiş olursunuz“ dedi

 Internet sitelerinin firmaların bir kimliği olduğunu ifade eden Adwer Marketing Müdürü Hasan Yılmaz, online ortamda alışveriş yapacak bir müşterinin ilk baktığı yerin internet sayfası olduğunu, onun için internet sayfalarının içeriğinin cpk olmasından ziyade derli toplu ve doğru bilgilerin var olması gerektiğini, söyledi.

Hüseyin Oluc / Münih


 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı