Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 09:26 Bu haber 747 kez okundu
 
SEZGİN İNCEEL MANU LOVES YOU MADLY İLE SAHNEDE
Münih'te yaşayan Türk müzisyen Sezgin İnceel 11 Ocak Cuma akşamı saat 21.00' de Bürgerhaus Glockenbach Werkstatt'da Manu Loves You Madly ile sahne alacak. Blumenstr.7 , 80331 Münih adresinde gerçekleştirilecek olan konserin biletleri 10 Euro ile satışta.
Duyurular Haberi


Münihli Türk müzisyen, eğitimci Sezgin İnceel, geçtiğimiz aylarda çıkardığı "Ümitvar" albümünden şarkılar seslendirecek. Konserde dinleyenleri küçük sürprizler de bekliyor olacak. 

Sezgin İnceel kimdir ?

Küçük yaştan beri müziğe ilgisi olan İstanbul doğumlu Sezgin İnceel, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde aldığı gitar ve solfej dersleri ile müzik dünyasına ilk adımlarını attı.  Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünü bitirdi. Fakat, asıl tutkusu müzik olduğu için tekrar üniversite sınavlarına hazırlandı ve Uludağ Üniversitesi Müzik Eğitimi/Şan bölümünü kazandı. Avrupa Birliği’nden kazandığı bir burs sayesinde müzik eğitimine Macaristan’da devam etti. Akabinde tekrar İstanbul’a yerleşerek, Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi bölümünü üçüncülükle tamamladı. Yüksek lisans eğitimine devam ederken, müzikal eserler seslendiren Ladies & Gentlemen İstanbul ekibine katıldı ve Sezen Aksu, Sertab Erener ve Alessandro Safina gibi isimlerle birlikte sahne aldı. Avrupa Birliği’nden kazandığı bir başka burs ile Almanya’nın Münih kentine müzik öğretmeni olarak gönderildi. Danimarka, İspanya, Macaristan, Fransa, Estonya, Slovenya ve Letonya gibi ülkelerde farklı müzik ve eğitim projelerinde yer aldı. Münih Müzik Yüksek Okulu’dan doktora programı için kabul aldı ve müzik terapisi dalındaki çalışmaları ile tanınan Prof. Dr.Dr.Dr. Wolfgang Mastnak ile çalışmalarına devam etti. Doktora süresince Münih’te devamlı olarak konserler veren ve müzik öğretmenliği yapan İnceel, 2017 yılında iki dilli büyüyen göçmen ailelerinin çocuklarının müzik eğitimi üzerine yazdığı doktorasını tamamlayarak doktor unvanını aldı. İki yıl boyunca üzerinde titizlikte çalıştığı Ümitvâr albümünü 2018 başlarında yayımladı. Nisan ayında 'İkidillik ve Müzik Eğitimi’ başlıklı kitabını da yayımlayacak olan İnceel'in gelecek planları arasında çocuk kitabı yazmak ve kurduğu elektronik müzik grubu ile İngilizce bir albüm yapmak da var.  Sezgin İnceel, Almanya ve Türkiye’de konserler vermekte ve bir taraftan da müzik eğitimciliğine devam etmektedir.

Der Münchner Singer-Songwriter Sezgin Inceel veröffentlicht sein erstes EP ͈Ümitvâr“, mit der er uns mal heiter, mal melancholisch an seiner Sicht auf die wundersame Welt des Lebens teilhaben lässt. ͈Hoffnungsvoll͇ ist nicht nur der Titel des Albums, sondern auch so mache Wendung in seinen Songtexten. Die Hoffnung bildet das Grundmotiv einer inneren Reise, die von Liebe, Sehnsucht und persönlicher Weiterentwicklung erzählt. Das Album ist eine sanfte Kombination aus Acoustic Folk, Weltmusik und Jazz Elementen, das von Paul Solecki und Sezgin Inceel produziert wurde. 

 

Manu Loves You Madly:

Manu Loves You Madly bewegt sich mit seiner Musik auf dem schmalen Grat zwischen Kunst und Mainstream. Ursprünglich im Jazz angesiedelt fusioniert er diesen in seinen eigenen Songs mit Pop, Rock und Folk zu einer Melange, die sich einfach nur gut anfühlt. Er nutzt sein Talent, um eingängige Melodien mit viel Musikalität erklingen zu lassen, intime bis überschwängliche Texte erzählen Geschichten über Freude, Schmerz, Liebe und Mut und laden ein, sich für eine Weile ganz der Welt der Klänge hinzugeben. „Verwundern wird es niemand im Saal, wenn aus [Manu] Stübinger mal noch ein ganz Großer wird. Mit seiner Bühnenpräsenz kann er es mit Weltkünstlern aufnehmen.“(Katharina Müller-Sanke, Bayerische Rundschau, 11/2016). Manu Loves You Madly ist Preisträger des 1. Platz beim Chiemsee Liedermacher Contest 2016.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: SEZGİN, İNCEEL, , MANU, LOVES, YOU, MADLY, İLE, SAHNEDE,
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı