Haber Detayı
15 Mayıs 2016 - Pazar 15:17 Bu haber 745 kez okundu
 
SİYASET MASASANIN KONUĞU SEEHOFER OLDU
Bu yıl 45'ncisi düzenlenen Trudering festivali yine renkli görüntülere sahne oldu.
Yaşam Haberi


 29 Nisan – 09 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen festivalde bu yıl ki siyaset masasının konuğu Bavyera Eyaleti Başbakanı Horst Seehofer oldu.  Seehofer’ın festival alanına girmesi ile birlikte Böllerschützen grubu bir gösteri yaptı. Gösterinin ardından grup Seehofer ile fotoğraf çektirdi.

Seehofer çadırın içerisine Turidering Musikverein’in tören müzikleri eşliğinde girdi. Seehofer’ın içeriye girmesi ile birlikte çadırın içerisinde ki coşku arttı. Siyaset masasının bu yıl ki konuğunun  Seehofer olarak açıklandığında  çadırdan büyük bir alkış sesi yükseldi.  İsrail ve Japon Baş Konsoloslarının da katıldığı festivalde alkışlar eşliğinde kürsüye çıkan Seehofer uzun bir  konuşma yaptı.

Trudering’in Münih’in en önemli semtlerinden biri olduğu  ve bu önemin özellikle entegrasyon sürecinde daha da önem kazandığı belirtilirken, festival çadırında yaklaşık bin kişiye konuşan Seehofer Bavyera’nın başarısını anlattı. Seehofer, irtica politikası ve entegrasyon hakkında yaptığı esprili konuşmada zaman zaman dinleyicileri güldürdü. 

Deniz GEZGİNCİ
munihinsesi.com/özel 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı