Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
20 Eylül 2016 - Salı 06:32 Bu haber 1758 kez okundu
 
TARIK AKAN
Münihin Sesi köşe yazarlarından Zekeriye Uçar'ın TARIK AKAN başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
Köşe Yazıları Haberi


Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti emanet etmek istediği Gençlik nasıl yetişecekti? Devrimlerin sağlam temele oturması, yetişecek gençliğe verilecek laik ve aydın bir eğitime bağlıydı. Köy Enstitüleri bu amaç için kuruldu. Ömrü çok kısa oldu ama Köy Enstitüleri’nin estirdiği rüzgar dalga dalga Devrimci Gençliği’n yetişmesine yol açtı. Tarık Akan’ da bu devrimcilerden birisi olmuştur. Hani içimizde ki gerici kafa ``Che bizim gençliğin sembolü olamaz.`` diyor ya! Elbette kendi kafasındaki gençliğin idolu olamaz zaten. Fakat Türkiye Cumhuriyeti’nin yetiştirdiği Tarık Akan Bolivya Dağları’nda Che’dir, Türkiye’de Pir Sultan’dır, Nazim Hikmet’tir, Deniz Gezmiş’tir…Dünyanın neresinde bir devrimci varsa, o devrimci Tarık Akan’ dır, Tarık Akan’da o devrimcidir.

``Bir insan nasıl yetişir?`` diye çok basit bir sorunun çok basit bir yanıtı var bence: Tarık Akan gibi. Zor olan böyle yetişebilmeyi gerçekleştirebilmektir. Onun için, aslında Tarık Akan anlatılmaktan ziyade yaşanabilmeli.

Uzun bir tatilden sonra umut dolu, güzel haberlerle başlamayı isterdim, çok acı bir kayıpla başladım. İçim yanıyor. Bu büyük kayıbın yaşam mücadelesi, yılmayışı da bize umut oluyor. 

 

Rahat uyu, hoşça kal yiğidim.

Zekeriye UÇAR
zekeriyeucar@hotmail.de 

* Münihin Sesi.com sitesinde yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur...


Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı