Haber Detayı
05 Haziran 2019 - Çarşamba 12:46 Bu haber 1124 kez okundu
 
TİYATRO KEYFİ OYUNCU ARIYOR
Münih’te Türkçe tiyato eğitimi veren ve Türkçe oyunlar sergileyen “Tiyatro Keyfi” amatör tiyatro grubu yeni oyuncular arıyor.
Kültür - Sanat Haberi


Tiyatro Hocası Oktay Gümüş yönetiminde gerçekleştirilen çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, tiyatroya gönül vermiş yeni yüzler aranıyor. Tiyatro Keyfi’nin amaçlarından biri de dernekleşmek.  

 

Tiyatro Keyfi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; “Sanattan mahrum bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.  Ufkumuzu genişletmek, beynimizi ve ruhumuzu zenginleştirmek için tiyatro yapıyoruz.  Almanya‘da Türk dili kullanımının doğru çizgide gelişmesinde katkımız olsun istiyoruz. Münih’in iyi bir Türk tiyatroyu hakettiğine, ihtiyacı olduğuna inaniyoruz. Kesinlikle din, ırk, cinsiyet, politik görüş ayrımı yapmıyoruz. Şiddetten uzak, bölücü değil bütünleştirici, yıkıcı değil yapıcı tiyatro kültürünü destekliyoruz. Artiz yetiştirmiyoruz,   sanat üretiyoruz. Her oyuncumuzun kendi sınırlarını aşmasına yardım ediyor, ancak  sadece bir ekibin başarılı olabileceğine inanıyoruz.  Oyuncularımızdan disiplinli olmaları ve coşkularını kaybetmemelerini bekliyoruz. En önemlisi de  bizler tiyatrodan keyif alıyoruz ve seyircilerimize de keyif vermek istiyoruz” vurgusu yapıldı.

 

Munihinsesi.com / özel

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TİYATRO, KEYFİ, OYUNCU, ARIYOR,
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı