Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Ekim 2016 - Pazar 14:21 Bu haber 1414 kez okundu
 
UETD ÇİÇEKLERLE KARŞILADI
FETÖ darbe girişimine farkındalık yaratmak için 25 Ağustos’ta Münih’ten bisikletle yola çıkan Abdurrahman Serdar Çakmak ay yıldızlı bayrağı Ankara’ya teslim etti. Münih’e geri dönen Çakmak’ı UETD Münih temsilcileri çiçeklerle karşıladı.
Yaşam Haberi


Hain FETÖ darbe girişimine tepki için Münih’ten yola çıkan Abdurrahman Serdar Çakmak 30 gün sonra 2700 kilometre pedal basarak Ankara’ya ulaştı ve Külliye’ye Türk bayrağını bıraktı. Bayrağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şehir dışında olması nedeni ile Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri  Fahri  Kasırga teslim aldı.

Almlanya - Avusturya - Slovenya - Hırvatistan - Sırbistan - Bulgaristan üzerinden Türkiye'ye giriş yapan Çakmak, Kapıkule'den sonra Ankara istikametine devam etti. 2686 kilometreyi 30 günde gerçekleştirdi. . Hava şartları ve etabın çok ağır olması nedeni ile bazen gün içerisinde 50 kilometre yapabildi. Hava şartlarının müsait olduğu dönemlerde günlük 150 kilometre ile günlük etabını tamamladı.

Ankara’dan sonra ailesinin yaşadığı İzmir’e giden Çakmak, Konak Meydanı’nda İzmirli gazetecilerin sorularını yanıtladı. İzmir halkına darbe sonrasında göstermiş oldukları yüksek gayretleri ve azimlerinden dolayı canı gönülden kendim ve Avrupa'da ki vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum diyerek söze başlayan Çakmak; “25 Ağustos tarihinde Münih'ten yola  çıktım. 15 Temmuz gazilerimize, şehitlerimize, sayın Cumhurbaşkanımıza destek amaçlı hain FÖTE terör örgütünü, PKK terör örgütünü protesto etmek amacıyla çağımızın modern aracı bisiklet ile daha fazla farkındalık yaratmak için 30 gün sonunda al bayrağımızı Külliye'ye teslim ettim” dedi.

Yolculuk hakkında da bilgi veren Çakmak; "Yorucu bir yolculuk oldu. Nasıl ki darbe karşısında halkımız canını ortaya koyarak darbeyi püskürtmüşse bu yolculuktaki azim ve gücümü de vatan için ortaya koydum. Yolculuğum yorucu da olsa vatan için ne yapsak azdır. Avupa’nın  yanlı tutumu bazı yerlerde de olumsuz tepkiler gösterdi. Hedefim belliydi. Çok olumlu yönleri de gördüm. Siyasi olarak olmasa da halkın yaklaşımı beni çok mutlu etti. Özellikle anavatanımıza girdikten sonra yolculuğum çok daha keyifli geçti” dedi.

Bulgaristan ve Sırbistan’da ufak çaplı tepkiler gördüğünü de belirten Çakmak; “Üzerimdeki al bayraktan dolayı bazen konaklama konusunda Bulgaristan ve Sırbistan'da negatif bir takım cevaplar aldım. Ancak bir Sırp ailesi beni evinde misafir etti. Fotoğraf çektirmek isteyen hem kendi insanlarımız hem soydaşlarımız oldu. Soydaşlarımız ana vatanımıza selamlar gönderdi.  Yol üzerinde sağlık sorunlarım  nedeni ile planladığımız tarihten yedi gün kadar gecikmem oldu. Bu gecikmeden dolayı bayrağı Cumhurbaşkanımıza teslim edemedim. Bunun yerine Genel Sekreterimiz Fahri Kasırga’ya verdim. Kendileri de Cumhurbaşkanımıza teslim edeceğini belirtti” dedi.

Gazetecilerin bundan sonra ne yapacaksınız sorusuna yanıt veren Çakmak; “Bundan sonra yaptığım farkındalığı uyandırabilmek, hain FETÖ terör örgütünün içimizde nasıl barındığını, bizlerin duyarlı olmamız gerektiğini, ve FETÖ'nün darbe girişiminde yaptıklarını unutturmamamız gerektiğini düşünüyorum ve birlik ve beraberlik çağırsında bulunuyorum. Ben Şırnaklıyım, Kürdüm. Halkımızın nasıl bir oyunun içerisinde olduğunu, PKK'nın kimlerin maşası olduğunu gördüğümüze inanıyorum. Hep birlikte bu oyunu bozup tek millet, tek bayrak, liderimizin arkasında saf tutarak vatanımızı daha ferah bir seviyeye götürmeyi hedefliyorum” dedi.  

 

Abdurrahman Serdar Çakmak’ı Münih havalimanında UETD Münih temsilcileri bayraklarla ve çiçeklerle karşıladı.  UETD Münih Şube Başkanı Erkan Balkaya yaptığı konuşmada; “Arkadaşımız Türkiye'den sağ salim geldi. Kendisine Türk bayrağını teslim ettik.  İnşallah bayrak teslimlerimiz bitmeyecek. Hizmetlerimiz bitmeyecek. Biz her şey vatan için diyoruz. Kardeşimiz vatan için, birlik için, dirlik için bu yolda yaklaşık 3 bin kilometre yol kat etti. Bizler de her zaman ona destek olmaya çalıştık. Burda en büyük başarı kendisinindir” dedi.

Haber Merkezi / MÜNİH

munihinsesi.com/özel

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı