Haber Detayı
01 Ocak 2019 - Salı 20:54 Bu haber 919 kez okundu
 
ÜLKÜCÜLER EKMEĞİNİ YEDİĞİ ÜLKEYE İHANET ETMEZ
Almanya Demokratik Ülkücü Türk Dernekleri Federasyonu tarafından önceki gün Münih’te düzenlenen “Birlik Gecesi” coşkulu geçti. Yapılan konuşmalarda Türk Dernekleri’nin ısrarla faşist ve ırkçı gösterilmesine tepki gösterilirken “Ülkücüler ekmeğini yediği ülkeye ihanet etmez” mesajı verildi.
Yaşam Haberi


Almanya Demokratik Ülkücü Türk Dernekleri Federasyonu çatısı altında Münih Türk Eğitim Ocağı ve Münih Türk Kültür Merkezi tarafından önceki gün Öz Düğün Salonu’nda “Birlik Gecesi” düzenlendi.

 

Münih’te ki Türk Dernek temsilcilerinin ve İstanbul Milletvekili Cemal Çetin’in yer aldığı gecede katılımın çok yoğun olması nedeni ile bazı davetliler geceyi ayakta izlemek durumunda kaldı.

 

Gece saygı duruşu, istiklal marşımızın okunması ve şiirlerle başladı. Münih’te yaşayan saz hocası Zeki Bekar ile başlayan müzik ziyafeti  Alparslan Yılmaz ile devam ederken, Mustafa Yıldızdoğan’ın sahne alması ile coşku doruğa ulaştı.

 

Almanya Türk Federasyon Genel Başkanı Şentürk Doğruyol  yaptığı  konuşmada; “ Bizlere faşist diyorlar, bizi anlamak istemiyorlar. Bizleri farklı göstermeye çalışanlar bilsinler ki ülkücüler ekmeğini yediği ülkeye ihanet etmez. Bize kapılarını açan Almanya’ya minnet duyuyoruz. Bizler Almanya’nın birliğinin bizim iyiliğimize olacağını çok iyi biliyoruz. Dinimizi farklı kalıplara sokmak isteyenler var. Bu kişi ve kuruluşlar bilsinler ki beyhude bir arayış içerisindeler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bizlere Türkiye Cumhuriyetini emanet eden silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

 

Avrupa Birliği ülkelerinin Türkiye’den kaçan teröristlere kucak açtığını belirten Konfederasyon Başkanı ve İstanbul Milletvekili Cemal Çetin; “ Bazı Avrupa Birliği ülkeleri, Türkiye’nin birliğini bozan teröristlere kucak açıyorlar. Ancak bilsinler ki buradaki insanların huzurunun kaçması yalnız Türkleri tehdit etmeyecek, onların da huzurunu kaçıracaktır. Daha önce Avrupa’da yaşadık Türk toplumu kurşunlara geldi, evleri cayır cayır yakıldı. NSU davasında çok büyük hukuksuzluğa imza atıldı. Ancak güneş balçıkla sıvanmaz.  Buradaki haklarımızdan vazgeçmemiz mümkün değil. Demokrasi ekseninde faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Bizi faşist ve ırkçı olarak göstermeye çalışıyorlar.  Bizler bunun altında art niyet arıyoruz. Türk Federasyonları size ne yaptı ? Bugüne kadar korkmadan, kaçmadan, aynı ülküyle başbuğumuzun izinde çalışmalarımıza devam ettik. Münih’te ki teşkilatlarımız en köklü teşkilatlarımızdan biri buraya bile fitne ve bozgunculuk soktular. Biz bunları kimlerin niçin yaptığını çok iyi biliyoruz. Bu birlik gecesinde de bir kez daha gösterdik ki teşkilatlarımız dimdik ayakta. Bizleri çeşitli iftiralarla sindireceklerini sananlar aldanıyorlar” dedi.

 

Birlik gecesine olan ilgiden ve coşkudan çok memnun olduklarını belirten Münih Türk Kültür Ocağı Başkanı Eyüp Tanrıverdi;  “Çok uzun zamandır hasretle beklediğimiz büyük bir şöleni gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Adına ‘Birlik Şöleni’ dediğimiz bu geceyi Münih’te yaşan Müslüman Türk insanının kendi kültürünü muhafaza etmesi ve gelecek nesillere aktarması için organize ettik. Talebi de çok zor karşıladık. Gelecekte inşallah daha büyük salonlarda daha büyük bir coşkuyla bir araya geleceğiz” dedi.

 

Münih Türk Kültür Ocağı olarak kendi kültürümüzü, kendi hasretlerimizi bir araya gelerek,  yaşayarak, gelecek nesillere aktarmak istiyoruz diyen Tanrıverdi; “Bugün burada sadece ülkücülerin değil tüm Türk toplumunun tek yürek olduğunu gösterdik. Bir olunca, iri olunca, diri olunca bütün engeller tek tek aşılıyor. Bölünmüş, parçalanmış topluluklar, kurumlar, kuruluşlar çok kolay lokma oluyorlar. Sadece ülkücülerin değil Türk toplumunun da birliği için  bu gecenin adını birlik gecesi koyduk. Türk toplumu burada uyumlu yaşıyor,  uyumlu yaşarken de kendi kültürel değerlerini muhafaza ederek, kendi milli kimliğini, Müslüman Türk kimliğini muhafaza ederek yaşamını sürdürüyor. Bizler ırkçılığın, faşizmin tüm insanlığa acı çektirdiğini biliyoruz ve bunu her platformda her yerde kınıyoruz. Allahın yarattığı en şerefli mahlûk insandır. İnsana her platformda her ortamda saygı gösteriyoruz.  Bizimkisi bir kültür sevdasıdır, Türk kültürü sevdasıdır. Bu değerlerimizi gelecek nesillere aktarma mücadelesidir” dedi.

 

Munihinsesi.com / özel

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ÜLKÜCÜLER, EKMEĞİNİ, YEDİĞİ, ÜLKEYE, İHANET, ETMEZ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı