Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
28 Kasım 2016 - Pazartesi 02:42 Bu haber 1672 kez okundu
 
ZEKİ GENǒE ŞÜKRAN ÖDÜLÜ
Münih’te göçmenlerle ilgili sayısız projelerde imzası olan Zeki Genç’e Münih Belediyesi Türkçe dersleri ile ilgili projeleri için bir şükran plaketi verdi.
Yaşam Haberi


Münih Belediyesi'nin her yıl verdiği  „Münih Teşekkür Ediyor“ şükran ödülünü bu yıl Radio Lora'nın moderatörü Zeki Genç'e verildi. Sosyal alanlarda gönüllü olarak çalışanlara verilen ödül, bu yıl toplam kırk kişiye verildi. Genç ödülünü, Münih Belediye Sarayı’nda düzenlene ödül töreninde Belediye Başkan yardımcısı Christine Strobl'den aldı.

 

TÜRKÇE DERSLERE ÖDÜL

Genç, kendi inisiyatifiyle kurduğu okullarda „Türk Çocukları için Türk Dil ve Kültür Dersleri“ verilmesi konusundaki başarılı çalışmaları dolayısıyla ödüle layık görüldü. Zeki Genç ödülü alırken oldukça duygulandığını söyledi. Genç „Çok mutluyum. Yaptığım hizmetlerin belediye tarafından takdir görmesi beni daha da aktif çalışmaya yönlendiriyor. Özellikle „Türkçe derslerine izin verilmiyor“ şeklindeki ifadelerin dolaştığı kentimizde,  bu ödülün bana verilmesi  belediyenin tüm iddiaların aksine konuya ne kadar önem verdiğinin bir kanıtıdır. Bu ödül beni daha da  umutlandırdı“ dedi. 

Ahmet İNCEL / MÜNİH


Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı