Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
01 Mayıs 2016 - Pazar 00:14 Bu haber 1192 kez okundu
 
ZİHİNSEL BİR DÜNYADA YAŞIYORUZ
Avrupa’nın tanınmış yaşam koçu Adnan Tokuç, Münih’te Zihinsel mutluluk konulu bir seminer verdi.
Eğitim Haberi


Yaşamda mutluluğun sırları konulu yazılarıyla Avrupalı Türklerin büyük beğenisini kazanan yaşam koçu Adnan Tokuç Münih’te “Zihinsel mutluluk” konulu bir seminer verdi. Yabancı Veliler Derneği  (AEV) konferans salonunda yaklaşık 3 saat süren seminere,  özellikle çok sayıda bayan katıldı. Tokuç, zihinsel bir dünyada yaşadığımızı söylerken “bu dünya yapay bir dünyadır. Bu Dünya’da mutlu olmayı yeterli bulur da diğer evrensel kademelere çıkmayı göze alamazsak, bu işin de kendince kuralları vardır. Ama zihnimizde günde ortalama 60 ile 90 bin düşünce oluşur ki maalesef bunlarında da yaklaşık yüzde 90’ı negatif düşüncelerdir. İşte kendi oluşturduğumuz bu negatif düşünceleri ne kadar azaltabilir de pozitife dönüştürebilirsek, işte o zaman özlediğimiz mutluluğu yakalayabiliriz. Evrenin nimetleri sonsuzdur, evrene n kadar çok pozitif enerji verebilirsek kat kat fazlasını alabiliriz. Bu da bizim elimizdir” dedi. İnsanın kaderi yönlendirmek kendi elinde diyen yaşam koçu Tokuç “insan kaderini  kendi tercih ve seçimleri ile belirler.  İnsan bu hayatta seçtiklerini yaşar. Olaylara dar bir zihin çerçevesinden bakmak, kuyu ağzından dünyaya bakmak gibidir. İşte, bu durumda dünyanız düştüğünüz o kuyu ağzından gördüğünüz kadardır” dedi. 

Alfa ve Beta dalgalarını anlatan Adnan Tokuç “ Korkularımız, sürekli stres halinde oluşumuz,  gelecek kaygısı, gereksiz hırsımız, beynimizde Beta dalgaları üretir. Bu Beta dalgaları başta kanser olmak üzere her türlü hastalığa ve güçsüzlüğü neden olur. Yani kendi olumsuz düşüncelerimizle kendi hücrelerimizi hasta hale getirebiliyoruz. Oysa ki Alfa dalgaları, rahat ve huzurlu olduğumuz ortamlarda salgılanır. Mutluluk üreten Alfa dalgaları yaşamımızı daha da güzelleştirir ve ondan zevk almamızı sağlar” dedi. 

Yaşam koçu Tokuç seminerini bitirirken “zihnimiz boş bir oda gibidir, onu ne ile doldurur, nasıl dizayn edersek ona göre yaşarız. Zihnimiz adeta bir sinema perdesi gibidir, orada oynayan filmin  senaryosunu yazan biziz. İster dram ister şen şakrak bir film olabilir, bu bize bağlıdır” sözleriyle bitirdi. 

AHMET İNCEL / MÜNİH


Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı