ÇATI KURULUŞLARINDAN TAZİYE ZİYARETİ

Yaşam 23.11.2015 - 00:08, Güncelleme: 01.12.2021 - 20:21 2263+ kez okundu.
 

ÇATI KURULUŞLARINDAN TAZİYE ZİYARETİ

Bavyera Müslüman Çatı Kuruluşları Paris’te ki terör saldırısını bir bildiri ile kınadı
Münih'teki Fransız Başkonsolosluğunu ziyaret eden Müslüman Cemaat ve Birlik temsilcileri saldırı dolayısı ile açılan ''Taziyet Defterini'' imzalayarak Başkonsolos Jean-Cloude Brunet'e olaydan duyulan üzüntüyü belirterek Fransız Milletinin acısını paylaştıklarını ifade ettiler. Paris'te 129 insanın ölümüne yol açan terör saldırısını şiddetle kınayan ''KRM'' ( Müslümanlar Koordinasyon Konseyi) ve ''DIK” (Alman İslam Konferansı kuruluşlarına bağlı Müslüman Cemaatler ve Dernekler)  adına bir heyet Münih'teki Fransız Başkonsolosluğunu ziyaretle, Başkonsolos Jean Cloude Brunet' e duydukları üzüntüyü belirterek açılan Taziyet defterine , ölenlerin yakınları, dostları ve tüm Fransız Milletinin acısını paylaştıklarını yazarak , bu münasebetle hazırladıkları bildiriyi verdiler.  Başkonsolos Brunet tarafından kabul edilerek taziye defterini imzalayan heyette, DİTİB adına Güney Bavyera Teşkilatı Başkan Yardımcısı Aykan İnan, İslam Kültür Merkezleri Birliği adına Hüseyin Mestan- İGMG adına Zülfikar Gündoğar- Almanya İslam Konseyi adına Othman Ridha, Münih İslam Konseyi adına Shabani,  Boşnak Müslümanları adına Nusret Hodzic,  Afrikalı Müslümanlar adına Somali'li temsilci Abdülrezak Mohammed , Arnavut Müslüman toplumu adına Yashari Fehim ve Münih Türk Basını adına Orhan Tinengin Başkonsolosa ayrı ayrı üzüntülerini bildirdiler. Başkonsolos Coude Brunet , bütün Bavyerayı temsilen yapılan ziyaretten duygulandığını belirterek teşekkür etti ve ziyaretle kendisine İslam Kuruluşları adına verilen bildiriyi, 20 farklı ülke ve milliyete sahip kurban veren büyük bir şok ve yas içindek Fransız halkına iletilmek üzere ilgili mercilere aktaracağını söyledi. DİTİB – İslam Kültür Merkezleri Birliği- Federal Almanya İslam Konseyi- IGMG – UETD- Almanya Boşnak Müslüman Cemaati- Arnavut İslam Birliği- Müslüman Kadınlar Aksyon Birliği- Almanya Fas Müslümanları Konseyi- Şii Müslğman cemaati- Münih İslam Konseyi Türk Alman Sağlık Vakfı temsilcilerinden oluşan hayet, (DİTİB) Güney Bavyera Eyalet Birliği Başkan Yardımcısı Aykan İnan önderliğinde taziyet heyeti Başkonsolos Brunet'le yaptıkları görüşme sonrası Başkonsolosluk bina girişinde Münihlilerin bıraktıkları çiçek ve duygularını ifade eden yazılar önünde yer aldı ve Aykan İnan tarafından Almanya Müslüman ve Göçmen Kuruluşlarca hazırlanmış Basın Bildirilisi dağıtıldı. Bu toplumun bir parçası olarak matemi paylaştıkları ve terör saldırısının kendilerini de hedef alındığına yer verilen bildiride, barış sevenlerin daha da birbirlerine yakınlaşarak kararlılıkla her türlü şiddete karşı olunduğu vurgulanmakta.  ORHAN TİNENGİN / Münih 
Bavyera Müslüman Çatı Kuruluşları Paris’te ki terör saldırısını bir bildiri ile kınadı

Münih'teki Fransız Başkonsolosluğunu ziyaret eden Müslüman Cemaat ve Birlik temsilcileri saldırı dolayısı ile açılan ''Taziyet Defterini'' imzalayarak Başkonsolos Jean-Cloude Brunet'e olaydan duyulan üzüntüyü belirterek Fransız Milletinin acısını paylaştıklarını ifade ettiler.

Paris'te 129 insanın ölümüne yol açan terör saldırısını şiddetle kınayan ''KRM'' ( Müslümanlar Koordinasyon Konseyi) ve ''DIK” (Alman İslam Konferansı kuruluşlarına bağlı Müslüman Cemaatler ve Dernekler)  adına bir heyet Münih'teki Fransız Başkonsolosluğunu ziyaretle, Başkonsolos Jean Cloude Brunet' e duydukları üzüntüyü belirterek açılan Taziyet defterine , ölenlerin yakınları, dostları ve tüm Fransız Milletinin acısını paylaştıklarını yazarak , bu münasebetle hazırladıkları bildiriyi verdiler.

 Başkonsolos Brunet tarafından kabul edilerek taziye defterini imzalayan heyette, DİTİB adına Güney Bavyera Teşkilatı Başkan Yardımcısı Aykan İnan, İslam Kültür Merkezleri Birliği adına Hüseyin Mestan- İGMG adına Zülfikar Gündoğar- Almanya İslam Konseyi adına Othman Ridha, Münih İslam Konseyi adına Shabani,  Boşnak Müslümanları adına Nusret Hodzic,  Afrikalı Müslümanlar adına Somali'li temsilci Abdülrezak Mohammed , Arnavut Müslüman toplumu adına Yashari Fehim ve Münih Türk Basını adına Orhan Tinengin Başkonsolosa ayrı ayrı üzüntülerini bildirdiler.

Başkonsolos Coude Brunet , bütün Bavyerayı temsilen yapılan ziyaretten duygulandığını belirterek teşekkür etti ve ziyaretle kendisine İslam Kuruluşları adına verilen bildiriyi, 20 farklı ülke ve milliyete sahip kurban veren büyük bir şok ve yas içindek Fransız halkına iletilmek üzere ilgili mercilere aktaracağını söyledi.

DİTİB – İslam Kültür Merkezleri Birliği- Federal Almanya İslam Konseyi- IGMG – UETD- Almanya Boşnak Müslüman Cemaati- Arnavut İslam Birliği- Müslüman Kadınlar Aksyon Birliği- Almanya Fas Müslümanları Konseyi- Şii Müslğman cemaati- Münih İslam Konseyi Türk Alman Sağlık Vakfı temsilcilerinden oluşan hayet, (DİTİB) Güney Bavyera Eyalet Birliği Başkan Yardımcısı Aykan İnan önderliğinde taziyet heyeti Başkonsolos Brunet'le yaptıkları görüşme sonrası Başkonsolosluk bina girişinde Münihlilerin bıraktıkları çiçek ve duygularını ifade eden yazılar önünde yer aldı ve Aykan İnan tarafından Almanya Müslüman ve Göçmen Kuruluşlarca hazırlanmış Basın Bildirilisi dağıtıldı.

Bu toplumun bir parçası olarak matemi paylaştıkları ve terör saldırısının kendilerini de hedef alındığına yer verilen bildiride, barış sevenlerin daha da birbirlerine yakınlaşarak kararlılıkla her türlü şiddete karşı olunduğu vurgulanmakta.

 ORHAN TİNENGİN / Münih 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve munihinsesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.