Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
27 Nisan 2016 - Çarşamba 21:30 Bu haber 679 kez okundu
 
KAZA SONRASI DOĞRU HASAR TESBİTİ ÖNEMLİ
Fikri Akıncı araç sürücülerine altın değerinde tavsiyelerde bulundu.
Yaşam Haberi


Almanya' nin Lauingen kentinde yedi yıldır otomobil hasar tespit hizmeti sunan Fikri Akıncı, yaz mevsimi dolayısıyla trafiğe çıkan araç sayısının artışı ve hız limitlerinin artması sonucu kazaların artabileceğini sürücülerin dikkatli olması gerektiğini söyledi. Türklerin yoğun olarak yaşadığı Bayern Eyaleti´nde bulunanLauingen şehrinde “F.Akıncı KFZ Sachverständiger“ isimli şirketi olan ve otomobil hasar tespit işlemleri yapan iş adamı Akıncı, araç sürücülerine altın değerinde tavsiyelerde bulundu.

  Yaz aylarında havaların sıcak olmasıyla birlikte hız limitlerinin aşılmasıyla kazalarda artış olabileceğine dikkat çeken Hasar Tespit Uzmanı Akıncı, kaza yapan sürücülerin kaza yerinde, araçların fotoğrafını çekmelerini ve trafik memurlarının nasıl bir kaza raporu hazırladığına dikkat etmeleri gerektiğini hususuna dikkat çekiyor.

 Akıncı sürücülere, 'Kaza yerine gelecek trafik memurlarının kaza raporuna, hangi tarafı haklı-haksız yazdığına dikkat edilmeli. Raporun ikinci sırasına yazılacak sürücü haklı, birinci sırasına adı yazılan da haksız olarak tutanakta yer alır' sözleriyle kaza sonrasında nasıl davranmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulundu. Fikri Akıncı ayrıca, 'Kaza sonrasında sürücülerin vakit geçirmeden, araç sigorta şirketleri tarafından kabul gören ve meslekte uzman olan bir hasar tesbit servisine müracaat etmeleri gerekiyor. Aksi halde araçlarının masrafını, sigorta şirketinden gerektiği gibi elde edemeyebilirler' diyerek hasar tespit hizmetinin de önemine dikkat çekti.

 Kaza sonrası mağdur sürücünün kendi istediği bir hasar tesbit uzmaninadan rapor isteyebilecegini söyleyen Akıncı, bu konudada Zaman okurlarının kendisiniarayarak detaylı bilgi verebileceğini ifade etti.

Olcay  Güclü / Lauingen

 


Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı