Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
08 Mayıs 2016 - Pazar 22:50 Bu haber 547 kez okundu
 
MÜLTECİLERİN DURUMU GÖZDEN GEÇİRİLMELİ
Münih Yabancılar Meclisi Başkanı Nühket Kivran, yaklaşan Ramazan ayı öncesi binlerce mültecinin en önemli temel ibadet olarak gördüğü „“Iftar“ ve „“Sahur“ ihtiyaçlarının acil giderilmesi için yetkili ve ilgili makamlara başvuruda bulundu.
Yaşam Haberi


Münih kentinde mülteci ve ilticacı yabancı göçmenlerin arasında önemli bir çoğunluğun müslüman olduğunu söyleyen Kıvran, barınma yurtlarında yada kamplarda bu sorun kısmı cözülse bile 18 yaş altı devlet kontrolü altında yurtlarda kalan gençler içinde acilen çözüm önerisi bulunması gerektiğini, söyledi.

 Münih Yabancılar Meclisi olarak gündeme getirdikleri konunun ancak müslüman STK´lar ile hızlı bir şekilde çözüme ulaşabilecegine inandığını ifade eden Kivran, yaptigi aciklamada „“Ramazan ayı müslümanlar için çok lnemli bir ibadet ayı. Burada bir şekilde ikametgah eden göçmenlere yardımcı olmamız lazım. Bunların yiyecek ve içeceklerinden ibadet edecekleri mekanlara kadar belirlenmesi lazım. Konu şuan Münih Belediyesinin ilgili dairesinin gündeminde. Umarız önümüzdeki günlerde karara baglananır“ dedi

 Münih Belediyesi yetkililerinden yeni yapılan yada tamirat aşamasındaki binaların müslümanların abdest almasına kolaylık sağlaması noktasında tasarlanmasınıda talep ettiklerini belirten Başkan Kivran , yetkililerin kendilerinin teklifini değerlendirmeye almalarını, memnuniyetle gördüklerini, sözlerine ekledi.

Hüseyin Oluc / Münih

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Münihin Sesi TV

Ulusal Gazeteler
Bize Ulaşın

Öne Çıkanlar
Anketler
SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİNİ DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı