BAHARA KERMESLE MERHABA DEDİLER

Yaşam 04.05.2015 - 16:06, Güncelleme: 13.04.2022 - 18:36 2612+ kez okundu.
 

BAHARA KERMESLE MERHABA DEDİLER

Mevlana Rumi Kültür Derneği ve Vision Eğitim Kurumları bahara kermesle merhaba dedi.
Üç gün süren kermese havanın yağışlı olmasına rağmen ilgi büyük oldu. Geleneksel Türk yemeklerenin sergilendiği kermese sadece Türkler değil yabancılar da ilgi gösterdi. Bu tür etkinliklerde çok güzel bir kaynaşma ortamı doğduğunu belirten Derneğin Gönüllü Üyelerinden Bahtiyar Feyzioğlu; "Derneğimizde saz, tiyatro, okuma gibi çeşitli kurslarımız var. Senede üç defa da böyle bir kermes düzenliyoruz. Buradaki bütün insanlar gönüllü olarak çalışıyor ve Almanya'da buna çok değer veriliyor. Buradan gelen gelir de kültür merkezimizin giderleri için harcanıyor. Bu tür etkinliklere sadece Türkler değil yabancılar da büyük ilgi gösteriyor. Burada bir kaynaşma ortamı doğuyor. Hava kötü olmasına rağmen katılımdan son derece memnunuz" dedi. Derneğin faaliyetleri hakkında bilgiler veren Mevlana Rumi Kültür Derneği Başkanı Hamit Sarı şunları söyledi; "Derneğimiz 2009 yılında kuruldu. Münih'te kültür alanında faaliyetler yapıyoruz. İki tane şubemiz bulunuyor. Üye sayımız yaklaşık 200 kişi civarında. Genellikle Münih'te yaşayan Türklerin kültür öncelikli problemleri ile ilgileniyoruz. Aynı zamanda içerisinde yaşadığımız toplumla olan diyaloğumuzu da geliştirerek Almanlarla birlikte değişik etkinlikler yapıyoruz. Örneğin Kültür Derneğimizin düzenlediği Yemek Pişirme programları var. Bu etkinliği Alman hanımlarla bizim kadın kollarımız beraber yürütmekte. Bu kursa katılan kırka yakın Alman bayan var. Yine örgü kurslarımız var bunu da bayan kollarımız orgnize etmekte. Örgü kurslarına da ellinin üzerinde katılan Alman var. Türk çocuklarına yönelik değişik kurslarımız bulunuyor. Örneğin saz kurslarımız var. Bu kursumuzda çocuklarımıza enstrümental olarak saz çalmaları öğretiliyor. Tiyatro kurslarımız var. Bu kursta da çocuklarımızın değişik gösteriler sunmaları için gayret içerisindeyiz. Hemen hemen sosyal yaşantımızın her alanına yönelik değişik birimlerimiz mevcut hepsi de faal olarak çalışmakta. Yılda üç defa da bu alanda kermes düzenliyoruz. Bu sene de 01-03 Mayıs tarihlerinde düzenledik. Havanın yağışlı olmasına rağmen katılım oranında son derece memnunuz" dedi. munihinsesi.com/özel
Mevlana Rumi Kültür Derneği ve Vision Eğitim Kurumları bahara kermesle merhaba dedi.

Üç gün süren kermese havanın yağışlı olmasına rağmen ilgi büyük oldu. Geleneksel Türk yemeklerenin sergilendiği kermese sadece Türkler değil yabancılar da ilgi gösterdi.

Bu tür etkinliklerde çok güzel bir kaynaşma ortamı doğduğunu belirten Derneğin Gönüllü Üyelerinden Bahtiyar Feyzioğlu; "Derneğimizde saz, tiyatro, okuma gibi çeşitli kurslarımız var. Senede üç defa da böyle bir kermes düzenliyoruz. Buradaki bütün insanlar gönüllü olarak çalışıyor ve Almanya'da buna çok değer veriliyor. Buradan gelen gelir de kültür merkezimizin giderleri için harcanıyor. Bu tür etkinliklere sadece Türkler değil yabancılar da büyük ilgi gösteriyor. Burada bir kaynaşma ortamı doğuyor. Hava kötü olmasına rağmen katılımdan son derece memnunuz" dedi.

Derneğin faaliyetleri hakkında bilgiler veren Mevlana Rumi Kültür Derneği Başkanı Hamit Sarı şunları söyledi; "Derneğimiz 2009 yılında kuruldu. Münih'te kültür alanında faaliyetler yapıyoruz. İki tane şubemiz bulunuyor. Üye sayımız yaklaşık 200 kişi civarında. Genellikle Münih'te yaşayan Türklerin kültür öncelikli problemleri ile ilgileniyoruz. Aynı zamanda içerisinde yaşadığımız toplumla olan diyaloğumuzu da geliştirerek Almanlarla birlikte değişik etkinlikler yapıyoruz. Örneğin Kültür Derneğimizin düzenlediği Yemek Pişirme programları var. Bu etkinliği Alman hanımlarla bizim kadın kollarımız beraber yürütmekte. Bu kursa katılan kırka yakın Alman bayan var. Yine örgü kurslarımız var bunu da bayan kollarımız orgnize etmekte. Örgü kurslarına da ellinin üzerinde katılan Alman var. Türk çocuklarına yönelik değişik kurslarımız bulunuyor. Örneğin saz kurslarımız var. Bu kursumuzda çocuklarımıza enstrümental olarak saz çalmaları öğretiliyor. Tiyatro kurslarımız var. Bu kursta da çocuklarımızın değişik gösteriler sunmaları için gayret içerisindeyiz. Hemen hemen sosyal yaşantımızın her alanına yönelik değişik birimlerimiz mevcut hepsi de faal olarak çalışmakta. Yılda üç defa da bu alanda kermes düzenliyoruz. Bu sene de 01-03 Mayıs tarihlerinde düzenledik. Havanın yağışlı olmasına rağmen katılım oranında son derece memnunuz" dedi.

munihinsesi.com/özel

Habere ifade bırak !
Habere Ek Video
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve munihinsesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.