MÜNİH’İN SESİNDEN MERHABA

20.05.2015 - 20:21, Güncelleme: 01.12.2021 - 20:21 2508+ kez okundu.
 

MÜNİH’İN SESİNDEN MERHABA

Münihin Sesi yazarlarından Deniz Gezginci'nin MÜNİH’İN SESİNDEN MERHABA başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
“Büyük lokma ye ama büyük söz konuşma” derken bir bildiği varmış elbet atlarımızın. Bugüne kadar “hayatta yapmam” dediğim her şeyi yapan ben Deniz,  yine çok büyük konuşmuş “Almanya’da yaşamam” demiştim. Ancak bir gün baktık ki yolumuz Münih’e düşmüş.  Hazır Münih’e gelmişken,  en iyi bildiğim işi yapayım dedim ve Münih’in Sesi haber portalını kurmak için kolları sıvadım. Efendim öncelikle biraz kendimden bahsedeyim. Karşıyakalıyım. Hani İzmir’in o meşhur “buçuklu” semtinden. 35 ½ olmaktan her zaman  gurur duydum. Gazeteciliğe çok erken denilecek bir yaşta,  henüz 16 yaşında Milliyet gazetesinde başladım. Bizim meslekte çok meşhur bir soru vardır; “Okullu musun, alaylı mı?” diye. Bizler çok şanslı okullulardandık. Çünkü çok genç yaşta okuldan aldığımız bilgilerle alaylı ağabeylerimizin, usta gazetecilerin yanında yoğrulduk. Liseyi iletişim lisesinde, üniversiteyi Radyo Televizyon bölümünde bitirdim. Milliyet, Sabah, Gazete Ege, SKY TV gibi medya kuruluşlarında muhabirlik görevimin ardından son 10 yıldır düzenli olarak Ege’de bölgesel yayın yapan Yenigün gazetesinde haftalık köşe yazıları yazıyorum. Gelelim Münih’in Sesine… İtiraf etmek gerekirse “Münih’te Yaşayan Türklerin haber portalı” sloganı ile kurduğum munihinsesi.com sitesinin iki ay gibi kısa bir zamanda bu kadar çok ilgi göreceğini ben bile düşünmemiştim. Yeri gelmişken Münih’in Sesine yüreğini açan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Münihin Sesi olarak iletişim özgürlüğünü, halkın gerçekleri öğrenme hakkının bir aracı sayarak; - Düşünce, vicdan ve ifade özgürlüğünü sınırlayıcı; genel ahlak anlayışını, din duygularını, aile kurumunun temel dayanaklarını sarsıcı ya da incitici yayın yapmamaya, - Kamusal bir görev olan gazeteciliği, ahlaka aykırı özel amaç ve çıkarlara alet etmemeye, - Yayınlarda hiç kimseyi; ırkı, cinsiyeti, yaşı, sağlığı, bedensel özrü, sosyal düzeyi ve dini inançları nedeniyle kınanamamaya, aşağılamamaya, - Kişileri ve kuruluşları, eleştiri sınırlarının ötesinde küçük düşüren, aşağılayan veya iftira niteliği taşıyan ifadelere yer vermemeye, - Kişilerin özel yaşamına kamu çıkarlarının gerektirdiği durumlar dışında yer vermemeye, - Şiddet ve zorbalığı özendirici, insani değerleri incitici yayın yapmaktan kaçınmaya, - Yanlış yayınlardan kaynaklanan cevap ve tekzip hakkına saygı duyulacağına, - Her parti ve siyasi görüşe yer vermeye, - Basın meslek ilkelerinden ödün vermemeye, - Atatürk ilke ve inkılaplarından sapmamaya, Söz veriyorum ve Münih’in Sesinden herkesi koca bir “Merhaba” ile selamlıyorum. Deniz GEZGİNCİ deniz@munihinsesi.com Twitter: @denizgezginci
Münihin Sesi yazarlarından Deniz Gezginci'nin MÜNİH’İN SESİNDEN MERHABA başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

“Büyük lokma ye ama büyük söz konuşma” derken bir bildiği varmış elbet atlarımızın. Bugüne kadar “hayatta yapmam” dediğim her şeyi yapan ben Deniz,  yine çok büyük konuşmuş “Almanya’da yaşamam” demiştim. Ancak bir gün baktık ki yolumuz Münih’e düşmüş.  Hazır Münih’e gelmişken,  en iyi bildiğim işi yapayım dedim ve Münih’in Sesi haber portalını kurmak için kolları sıvadım.

Efendim öncelikle biraz kendimden bahsedeyim. Karşıyakalıyım. Hani İzmir’in o meşhur “buçuklu” semtinden. 35 ½ olmaktan her zaman  gurur duydum. Gazeteciliğe çok erken denilecek bir yaşta,  henüz 16 yaşında Milliyet gazetesinde başladım. Bizim meslekte çok meşhur bir soru vardır; “Okullu musun, alaylı mı?” diye. Bizler çok şanslı okullulardandık. Çünkü çok genç yaşta okuldan aldığımız bilgilerle alaylı ağabeylerimizin, usta gazetecilerin yanında yoğrulduk. Liseyi iletişim lisesinde, üniversiteyi Radyo Televizyon bölümünde bitirdim. Milliyet, Sabah, Gazete Ege, SKY TV gibi medya kuruluşlarında muhabirlik görevimin ardından son 10 yıldır düzenli olarak Ege’de bölgesel yayın yapan Yenigün gazetesinde haftalık köşe yazıları yazıyorum.

Gelelim Münih’in Sesine… İtiraf etmek gerekirse “Münih’te Yaşayan Türklerin haber portalı” sloganı ile kurduğum munihinsesi.com sitesinin iki ay gibi kısa bir zamanda bu kadar çok ilgi göreceğini ben bile düşünmemiştim. Yeri gelmişken Münih’in Sesine yüreğini açan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Münihin Sesi olarak iletişim özgürlüğünü, halkın gerçekleri öğrenme hakkının bir aracı sayarak;

- Düşünce, vicdan ve ifade özgürlüğünü sınırlayıcı; genel ahlak anlayışını, din duygularını, aile kurumunun temel dayanaklarını sarsıcı ya da incitici yayın yapmamaya,

- Kamusal bir görev olan gazeteciliği, ahlaka aykırı özel amaç ve çıkarlara alet etmemeye,

- Yayınlarda hiç kimseyi; ırkı, cinsiyeti, yaşı, sağlığı, bedensel özrü, sosyal düzeyi ve dini inançları nedeniyle kınanamamaya, aşağılamamaya,

- Kişileri ve kuruluşları, eleştiri sınırlarının ötesinde küçük düşüren, aşağılayan veya iftira niteliği taşıyan ifadelere yer vermemeye,

- Kişilerin özel yaşamına kamu çıkarlarının gerektirdiği durumlar dışında yer vermemeye,

- Şiddet ve zorbalığı özendirici, insani değerleri incitici yayın yapmaktan kaçınmaya,

- Yanlış yayınlardan kaynaklanan cevap ve tekzip hakkına saygı duyulacağına,

- Her parti ve siyasi görüşe yer vermeye,

- Basın meslek ilkelerinden ödün vermemeye,

- Atatürk ilke ve inkılaplarından sapmamaya,

Söz veriyorum ve Münih’in Sesinden herkesi koca bir “Merhaba” ile selamlıyorum.

Deniz GEZGİNCİ
deniz@munihinsesi.com
Twitter: @denizgezginci

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve munihinsesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.